Desetiletý školák z Mikulčic na Hodonínsku po červnové katastrofě nejprve vydezinfikoval a obvázal rány muži s poraněními ruky a nohy. „Stejně pokračoval u dalších pacientů. Chtěli jsme ho za toto příkladné jednání vyznamenat před celou třídou, je to šikovný kluk, jsme na něj pyšní,“ uvedla učitelka Základní a mateřské školy Mikulčice Slávka Řehánková.

Chlapce ocenili i záchranáři, kteří mu na znamení uznání zaslali dárky a přijeli mu osobně poděkovat. „Tobiáš až do poslední chvíle netušil, že na něj čeká takové překvapení. Celá třída ztichla, byl to dojemný a silný zážitek. Stálo to za to, není nic hezčího, než šťastná tvář dítěte. Tobiáš se opravdu zachoval skvěle a zaslouží si pochvalu, rád jsem mu za celou naši organizaci poblahopřál,“ vylíčil Karel Matějíček, záchranář, který po ničivém tornádu na místě zasahoval.

Tobiáš neprojevil jen pohotovost a klid, ale i schopnost improvizovat. Lékárnička, kterou k ošetřování využil, totiž patřila právě škole. Mladý hrdina ji akorát zapomněl vrátit učitelce po třídním výletu do Lednice.