„Nekývli jsme na její vyvěšení, protože to není pravá moravská vlajka. Dominuje na ní žlutá a červená barva. Tu propagovali Nacisté za druhé světové války v Protektorátu Čechy a Morava,“ řekl hodonínský starosta Jiří Mráka. Ten se pokusí ještě prosadit, aby na svátek příchodu Cyrila a Metoděje zavlála na hodonínské radnici oficiální moravská vlajka.

K iniciativě se naopak připojí města Kyjov, Veselí nad Moravou i Bzenec. „Vyvěšujeme neoficiální vlajku. A to od minulého roku. Necháváme ji vlát na radnici i šestého července,“ řekl tajemník kyjovského úřadu Milan Jagoš.

Moravskou vlajku vyvěsí letos na obecním úřadě také Terezín. Jak řekl starosta Antonín Hanák, tato iniciativa může pomoct mladé generaci lidí uvědomit si své moravské kořeny.

Vlajku vyvěsí pátého července i v Čejkovice, Dambořice, Vnorovy, Mikulčice, Sudoměřice či Vacenovice. Cílem této akce posílit především v mladých lidech vztah k zemi, v níž žijí. Na internetových stránkách Moravské národní obce se k vyvěšení vlajky připojilo už přes dvě stě obcí. Fanoušci této akce se sdružují i na Facebooku. Svoje sympatie vyjádřilo téměř dva tisíce lidí.