Cukernatost hroznů sklízených na burčák je podle něj nyní asi šestnáct až sedmnáct stupňů normovaného moštoměru. „To znamená, že ve sto litrech moštu je šestnáct až sedmnáct kilo cukru. Cena za litr burčáku se u výrobce pohybuje kolem pětačtyřiceti korun, u prodejce asi za šedesát korun za litr," popsal Ratajský.

Naopak v Mutěnicích úrodu ještě nechávají dozrát. „Cukernatost je mezi čtrnácti a patnácti stupni. Moc tomu nepomohly ani kroupy, které u nás padaly. Počkáme ještě tak týden, pak začneme sbírat. Burčák budeme mít až do konce září či začátku října," řekl mutěnický vinař Pavel Vrba.

Pěstitelé přitom ještě na začátku srpna měli velké obavy z dlouhotrvajícího sucha. Hrozny kvůli nedostatku vláhy byly malé a špatně dozrávaly. Podle výkonného ředitele Svazu vinařů Martina Půčka srpnový déšť letošní úrodu doslova zachránil. „Původně jsme předpokládali propad až o třicet procent. Teď to vypadá velmi dobře. Dokonce očekáváme průměrný výnos kolem šesti tun z hektaru, což je o zhruba jednu a půl tuny více než loni," sdělil Půček s tím, že hrozny mají nyní vynikající kvalitu. „Jsou absolutně zdravé, vesměs se jim vyhnuly choroby. I současné počasí je vyhovující," dodal výkonný ředitel.

Vyzrálost hroznů se příznivě projevila na kvalitě burčáku. Svou první ochutnávku zlatavého zkvašeného moku má za sebou například Zuzana Ondroušková z Hodonína. „Minulý víkend jsem seděla ve vinotéce a pila jsem burčák z odrůdy Müller Thurgau. Byl příjemný a zdál se mi dobrý, měl hezkou barvu. Byl ale hodně sladký, takový teprve začínající," vypověděla s úsměvem Hodoňanka.

Rohatecký vinař Michal Plešingr na sklizeň z vlastních vinic stále čeká. Zákazníkům prozatím nabízí částečně zkvašený hroznový mošt ze zahraničních hroznů. „Kupujeme je na Slovensku za půl až tři čtvrtě eura za kilo v osmnáctistupňové cukernatosti," řekl spolumajitel Vinařství Plešingr s tím, že se jedná o Irsai Oliver, Müller Thurgau a dále přijde na řadu Chardonnay.

Upozornil ale na to, že počasí zamíchalo s obsahem kyselin v bobulích. „První české hrozny mají vlivem horkého léta méně kyselin a i cukernatost je slabší, takže mám trochu obavy. Musíme si dávat pozor, abychom při kvašení o kyseliny nepřišli," zamyslel se Plešingr.

Souhlasí s ním také mikulčický vinař Petr Marada. „Kyselin je podstatně méně. Třeba u Muškátu moravského, což je raná odrůda, se teď pH pohybuje kolem tří a půl. To není moc dobré. Takový mošt hůře kvasí, hrozí bakteriální nákazy, mohou se objevovat vady. Vína pak mohou být fádní," vysvětlil Marada a na druhé straně poukázal na příznivý vývoj pro červená vína. „Zvláště úbytek kyseliny jablečné je vhodný," podotkl.

Inspektoří Státní zemědělské a potravinářské inspekce už vyrazili na kontroly burčáků. Včera navštívili Rakvice na Břeclavsku. Za letošní rok přijali zatím dvacet různých burčáků. Vloni zkontrolovali sedmasedmdesát vzorků, z nichž devět neprošlo. Výši pokut pak inspektoři určují i podle toho, kolik závadného burčáku majitel stihl prodat, než přišly výsledky. O provinilcích inspekce informuje na stránkách Potraviny na pranýři. Každý si tak může zkontrolovat, jestli kupuje pravý burčák.