„V březnu jsme natáčeli s Jožkou Šmukařem jeden z dílů jeho pořadu Putování za písničkou. Volal tehdy našemu primášovi Aleši Smutnému, že by potřeboval nějakou muziku z Kyjovska, a tak vznikla naše první spolupráce s Českou televizí,“ popisuje basista Hudců Zdeněk Frolec, jak se známá kyjovská cimbálová muzika dostala k zajímavé práci.

Spolupráce při natáčení se Jožkovi Šmukařovi i režiséru Romanu Petrenkovi, jenž režíruje i pořad Duety…když hvězdy zpívají, tak líbila, že si už s Hudci dojednal pokračování. „Říkal, že se příští rok určitě uvidíme,“ usmívá se Frolec.

Pořad se natáčel naživo v restauraci Léta Páně v Dolních Počernicích a kromě Hudců pozvání přijala i zpěvačka lidových písní z Velkých Pavlovic Lidka Malhotská, která zpívá s Jožkou Černým, a mužský sbor z Vrbic. „Jsou to kamarádi Jožky Šmukaře a chlapi, kteří jsou zvyklí zpívat s cimbálkou, takže jsme si okamžitě sedli,“ vypráví Frolec. Hudci všechny hosty doprovázeli a sami zahráli také několik svých koled a hudebních dárků. Televizní diváci se tak mohou těšit na jednoho z nejlepších primášů na Moravě Aleše Smutného.

Kousek ze svého soukromí prozradí v pořadu i herečka Jitka Čvančarová. Podle Zdeňka Frolce byla velmi příjemná a chovala se profesionálně. S Hudci si zazpívala koledu a sama písničku V širém poli studánečka. „Má trošku ostřejší hlas, nicméně zazpívala dobře,“ hodnotí Frolec.

Že natáčení provázela dobrá nálada, se budou moct přesvědčit i diváci České televize, která bude pořad vysílat mezi vánočními svátky, s největší pravděpodobností 25. prosince krátce po poledni. „Doufám, že se blýská na lepší časy, kdy bude televize natáčet a vysílat i lidové pořady,“ říká Zdeněk Frolec a už se těší na další spolupráci. „Příští rok s námi zase plánují Putování za písničkou a navíc bychom se jim hodili také pro natáčení Silvestra,“ uzavírá.