Svěřenec známého trenéra Petra Macháčka zvítězil na Slovácku po čtyřech letech. V zimě 2010 populární Tolja porazil Thajce Leonarda Sitpholeka k.o. v prvním kole, o víkendu si zase vyšlápl na Slováka Daniše.

Člen klubu Eastern Beasts by Dynamo držel s favoritem krok pouze v prvním kole. Pak však ukázal mezinárodní profesionální mistr České republiky v boxu ve střední váze 2014 svoje kvality a houževnatého protivníka poslal několika přesnými údery k zemi. „Byl jsem na soupeře pořádně připravený. Věděl jsem, kdo to je a znal jsem jeho silnější stránky. Daniš trénuje pod kluky, které jsem porazil. Zvolili jsme správnou taktiku," usmíval se Anatoli Hunanyan.

Člen klubu Hanuman Praha rozebral protivníka ve druhém kole rukama a sérii úderů uzavřel ranou kolenem. „Rozhodlo to," souhlasil Hunanyan.

Svěřenec trenéra Petra Macháčka se do Hodonína vrátil po několika letech. Jednatřicetiletý borec si na jedné z předcházejících Noci Bojovníků poradil s obávaným Thajcem, v sobotu si pak připsal sedmadvacáté vítězství v K1. „Musím pochválit a poděkovat pořadatelům Sedlačíkovi a Bělákovi, že mi tady umožnili zase zápasit. V Hodoníně to mám rád, atmosféra i organizace jsou vždycky na úrovni," pronesl Hunanyan.

Otec dcery Terezky by se rád na jih Moravy někdy vrátil. „Když mě pořadatelé osloví, rád sem přijedu," řekl.

Asi z poloviny zaplněný zimní stadion nadchnul i duel Iva Zedníčka s Bělorusem Stanislawem Zaniewskim. I když členové realizačního týmu brněnského borce nebyli z verdiktu rozhodčích příliš nadšení, ruce nad hlavu zvedl zahraniční thajboxer.

Boxerský souboj Zdeňka Pernici, kterého vedl Tomáš Hron, s Viktorem Českým skončil spravedlivou remízou.

Natěšené fanoušky ovšem zajímaly hlavně duely domácích borců. V předzápasech si připsali vítězství Filip Gazdík s Jakubem Košutkem, v hlavním programu pak uspěli i Pavel Svoboda, Michal Lamacký, Martin Vrábel a Milan Zelenka. „Tak rychlý zápas jsem nečekal. Soupeře jsem vůbec neznal, ani jsem ho nezkoumal. Na takové věci nejsem. Do ringu jdu s tím, že jsou dvě možnosti, buď vyhraji nebo prohraji. Naštěstí se mi podařilo zvítězit, takže jsem spokojený," usmíval se Michal Lamacký po souboji s Martinem Mihálikem.

Hodonínský strážník protivníka uškrtil hned v prvním kole. „Radost mám, ale jsem skromný člověk. Doma se mi bojovalo dobře. Atmosféra mě nabudila. Bylo mojí povinností vyhrát," řekl Michal Lamacký.

Trenéry Ivánka a Smetanu potěšil i Martin Vrábel. „Pocity jsou fantastické, jsem unavený jak pes," smál se v útrobách zimního stadionu TEZA slovenský drsňák, který hájí barvy hodonínského klubu. Rodák ze Skalice přinutil Patrika Vavroviče ze Šaštína vzdát ve druhém kole. „Soupeř byl velmi dobrý, měl rychlé a hlavně tvrdé otočky. Někteří kamarádi už s ním bojovali. Možná to byla moje výhoda, protože já jsem pro něj byl velká neznámá," pronesl Vrábel.

Ten před svým druhým zápasem v kariéře nervózní nebyl. „Přece jenom nejsem z Hodonína. Ale akce, hudba, program i organizace byly perfektní," uvedl Vrábel.

S pohárem pro vítěze v sobotu večer pózoval i Milan Zelenka, který zdolal Rena Kopunece na body. „Byl to hodně těžký zápas. Soupeř hlavně dobře boxoval a loktoval. Rozhodly moje nohy. Kopal jsem pěkně," pravil Zelenka. Pro něj to byla čtvrtá výhra ze šesti duelů.

Naopak v domácím prostředí neuspěl Milan Bitto. Osmačtyřicetiletý kouč boxu prohrál s Ivanem Godorem technickým k.o. v prvním kole. „Zklamání je velké, moc jsem chtěl vyhrát," hlesl Bitto.

Z ringu odcházeli poražení i Jan Baldrian s Pavlem Lamackým. Hodonínští odchovanci svým soupeřům vzdali.

Součástí zajímavé show byl i bohatý doprovodný program. Galavečer svým vystoupením zpestřili známé a úspěšné taneční skupiny z Hodonína, jako jsou BBoys a Zumba. Své umění předvedli také členové pražské Rockopery, které doprovázela pyroshow v podání výborných artistek. Akci moderoval Josef Melen. Návštěvníci sobotní Noci Bojovníků navíc přispěli hodonínské nemocnici na nákup dětských postýlek.

Noc Bojovníků 2014 – Young Blood

předzápas: Filip Gazdík – Jan Černoch (72 kg, 2×3 min, MMA)- vyhrál Gazdík
předzápas: Jakub Košutek – Igor Irša (69 kg, 3×3 min, box)
předzápas: Martin Oravkin – Martin Novák (58 kg, 3×2 min, Muay Thai junioři) – vyhrál Novák
zápas: Pavel Svoboda – Daniel Kanok (68 kg, 2×3 min, MMA) – vyhrál Svoboda
zápas: Milan Bitto – Ivan Godor (63,5 kg, 3×3 min, box) – vyhrál Godor
zápas: Michal Lamacký – Martin Mihálik (71 kg, 2×3 min, MMA) – vyhrál Lamacký
zápas: Joky Janotík – Jiří Krutílek (67 kg, 3×2 min, Muay Thai) – vyhrál Janotík
zápas: Martin Vrábel – Patrik Vavrovič (75 kg, 2×3 min, MMA) – vyhrál Vrábel
zápas: Jan Baldrian – Timon Kasprisin (91 kg, 3×2 min, Muay Thai) – vyhrál Kasprisin
zápas: Pavel Lamacký – Lukáš Jandák (75 kg, 3×3 min, MMA) – vyhrál Jandák
zápas: Milan Zelenka – Reno Kopunec (71 kg, 3×2 min, Muay Thai) – vyhrál Zelenka
zápas: Adrian Bartl – Michal Janáček(95 kg, 3×2 min, K1) – vyhrál Janáček
zápas: Zdeněk Pernica – Viktor Český (72,5 kg, 3×2 min, box) – remíza
zápas: Ivo Zdeníček – Stanislaw Zaniewski (81 kg, Muay Thai) – vyhrál Zaniewski
zápas: Anatolij Hunanyan – Igor Daniš (77 kg, 3×3 min, K1) – vyhrál Hunanyan