Navrhl využít průčelí mateřské školy na výstavbu míst pro parkování. Takové řešení by podle ředitelky mateřinky Gabriely Komínkové mohlo pomoci. „Uvítali bychom několik parkovacích míst, aby bylo možné děti v klidu naložit a vyložit," navrhuje Komínková.

Silnice u školky umožňuje průjezd dvou aut v protisměru, mnoho místa tam ale nezbývá. „Projet tam lze, ale když auta stojí na krajích. Naštěstí lidé zastaví obyčejně jenom na chvilku, než děti vysednou nebo nasednou. Pak hned odjíždějí," sdělila ředitelka.

Situaci moc nepomohla ani silniční uzavírka, která znemožnila příjezd od Vinohradní ulice. Auta, která přijedou z opačného směru, se pak u značky oznamující uzavírku otáčejí a zpátky jezdí okolo školky. „Jezdí jich hodně, naštěstí to už brzy skončí. Uzavřená cesta bude průjezdná," doplnila Komínková.

Do vnorovské mateřské školy vozí děti i Daniela Jurásková. Jezdí ovšem na kole. „Proto s ranní dopravou moc problém nemám. Každopádně aut tu bývá hodně," vyjádřila se matka z Vnorov.

Dopravu u mateřinky do jisté míry komplikuje i zvýšený provoz v Májové ulici, která je jedinou možností, jak přijet ke školce autem, když je Vinohradská ulice nepoužitelná. V Májové je sice chodník, v současné době ale jenom na jedné straně silnice. Na něm často stojí auta.

Jeden z místních, Karel Zachar, na tento nešvar volené zástupce obce upozornil na jejich zasedání. Má malé dítě a po Vnorovech často jezdí s kočárkem.

Zachar chápe, že se řidiči snaží nenechávat své vozy na silnici, aby neblokovaly dopravu. „Když ale stojí na chodnících, nemůžu třeba projet s kočárkem a musím často sjíždět na silnici. Okolo mě pak projíždějí auta a to není moc dobré. Dokud jsem neměl dítě, moc jsem si to ani neuvědomoval," řekl Zachar s tím, že podobné problémy jsou všude, nejenom ve Vnorovech.

Ulice před školkou a Májová ulice ve Vnorovech mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne.

I Pavel Ivan má malé dítě a rád by jezdil s kočárkem po chodníku. „Podle zákona automobily nemají stát na chodnících. A když stojí na silnici, místo už je jen na projetí jednoho auta," řekl Ivan.

Zastupitel Zýbal na zasedání také upozornil na obdobné potíže v Záhumení ulici, kde vzniká dům pro důchodce. „Celý den od rána až do odpoledních hodin mají zedníci auta na silnici. Nikdo další už tam potom neprojede," poukázal.

Podle vnorovského starosty Antonína Gazárka je parkování na silnicích problémem v celé obci. „Správně nelze nikde zastavit a stát ani na jedné straně komunikace, poněvadž nezbývají tři a tři metry šíře na projetí," reagoval starosta na jednání zastupitelů.

Dodal, že takové parkování není možné, protože odporuje předpisům. „A když potom jako řešení pošleme policii, cítí se občané dotčeně," uvedl Gazárek.

Radní Hana Tyllichová navrhla uveřejnit poslední varování do informačních listů. „Poté by se důsledně vyžadovalo dodržování předpisů," řekla.