Nejvyšší částka pro kulturu poputuje na stavební úpravy zázemí kina Morava. Ve sportu dá pak město šest set tisíc na rekonstrukci sociálního zařízení ve sportovní hale Kollárova.

O grant na dráhu chtěl požádat i místní oddíl In-line Veselí. Nakonec ale žádost přesune do dalšího grantového kola. „Na posledním zastupitelstvu jsme o tomto projektu nerozhodovali, protože v investičních grantech nebyl dostatek peněz, které jsou na ovál potřeba. Jde totiž o částku téměř tři miliony korun. Proto jsme chtěli zastupitele hlavně seznámit s návrhem projektu," uvedl místostarosta Veselí nad Moravou Petr Kolář a dodal, že se stavbou se počítá v okrajové části města, vedle areálu místního koupaliště. „Ovál by byl v místě, kde je možné využít nová sociální zařízení i gastrozázemí. A navíc blízko cyklostezky," řekl Kolář.

Jak dále uvedl, nový ovál se má stavět ve dvou etapách. Při té první má vzniknout závodní dráha za přibližně tři miliony korun. Ve druhé pak její vnitřní prostor, jenž vyjde na dva miliony.

Podle trenéra In-line Veselí Petra Korvase má oddíl vytvořenou studii, ze které vyplývá, že je potřeba vykoupit pozemky ze Zemědělského půdního fondu a také nechat vypracovat projekt. O podporu už požádal Jihomoravský kraj a peníze zkouší sehnat i přes různé nadace. „Pokud do června zajistíme prostředky, které jsou na doplacení některých věcí potřeba, o investiční grant požádáme ve třetím kole," uvedl Korvas.

Veselský bruslařský oddíl začínal před lety s pěti dětmi, nyní jej navštěvuje přes padesát nadšených sportovců. Chybí jim však místo k tréninku. „Dříve jsme využívali prostory parkoviště u fotbalového stadionu, což však bylo kvůli velkému množství aut nebezpečné. Stejné je to s cyklostezkami, kde se zase mohly děti srazit s cyklistou. In-line dráha by nám zlepšila tréninkové podmínky a byla by přínosem pro rozvoj tohoto druhu bruslení. Na jihu Moravy totiž žádná podobná dráha ještě není," poukázala před časem Korvasová a doplnila, že by novinka nesloužila pouze oddílu, ale i veřejnosti.