A také ocenění a diplomy těch nejlepších. Přebalovací podložka, aktivizační pomůcky i muzikoterapie zavede do oboru sociální činnost. Kadeřnice pak vstoupí do oblasti módních účesů a hosté tak mohou sledovat i to, jak se právě plete obrácený, francouzský či rybí cop. Počítačová učebna je zase dějištěm robotických hrátek ozobotů. Zájemce se může podívat i do virtuální reality, která se stává pomocníkem také při výuce angličtiny.

Dny otevřených dveří tím ale v Lipové aleji nekončí. „Chceme přiblížit zábavnou formou běžnou výuku i s nadstandardními bonusy, aby to bylo pro žáky příjemné, motivační a posunulo je to dopředu. Na Dny otevřených dveří k nám chodí v pátek dopoledne žáci základní školy. Pokud zjistí, že je tady něco zaujalo, tak přichází odpoledne s rodiči. Také se snažíme poradit těm, kteří se nemohou rozhodnout,“ přiblížila Eva Schmidová, ředitelka hodonínské Integrované střední školy, která nyní vzdělává zhruba pět set padesát žáků.

Dny otevřených dveří v Integrované střední škole v Hodoníně. | Video: Deník/Petr Turek

Dny otevřených dveří tady pokračují i v sobotu do poledne. Ti, kdo je nestihnou v těchto dvou prosincových dnech, budou mít ještě šanci po Novém roce, tedy v lednu. Mimo jiné jsou tady k vidění i vizualizace nových dílen jak v areálu v Jilemnického ulici, tak především v Lipové aleji.