I když peníze na opravy schválí zastupitelé, lidé podle něj přičítají zásluhy především úzkému vedení radnice. „Lidé sice mohou znát některého zastupitele, ale spíše si opravy spojí se známějším starostou,“ podotkl politolog.

Před čtyřmi lety tak politici v Hodoníně stříhali pásky například u nově zateplené školy na sídlišti Rudolfa Filipa, u nového dětského hřiště u bytových domů v Janáčkově ulici či u novinek na sportovištích v Bažantnici. Ve většině sídlištních volebních okrsků nakonec kandidátka se starostkou a místostarostou zvítězila.

V letošním volebním roce chce město pokračovat ve třetí etapě modernizace sídliště Rudolfa Filipa. „Bude se týkat zbývající části Vančurovy ulice mezi křižovatkami se Sídlištní a Brandlovou ulicí. Upraví se silnice, zpevní chodníky, vybudují a obnoví parkovací plochy, okolí se zatravní a počítá se s výsadbou stromů,“ přiblížil mluvčí radnice Josef Horníček.

Zvýšit počet parkovacích míst chce vedení města letos také na sídlišti Jihovýchod v Okružní ulici. Po dokončení stavebních prací mají místní kráčet po nových chodnících s novým pouličním osvětlením. „V současné době zpracováváme dokumentace na provedení stavby,“ sdělil na konci minulého týden Horníček.

I v blízké Břeclavi chtějí vylepšit komfort mezi činžovními domy. Stříhat pásku po dokončení stavby tady však nejbližší době politické vedení radnice nebude. „Město i v letošním roce bude věnovat pozornost sídlištím. Většina akcí se ale nachází ve fází projektové přípravy a povolování, případně žádostí o dotaci,“ uvedl mluvčí břeclavského městského úřadu Jiří Holobrádek.

V Kyjově zřejmě už na sídliště větší sumy letos nezbudou. Prioritou jsou investice do kruhové křižovatky, cyklostezka spojující Bohuslavice a Mouchnice, lesoparku a přípravy rekonstrukce koupaliště. „Nicméně pro další období připravujeme projekt na revitalizaci Sídliště Zahradní,“ doplnil mluvčí kyjovské radnice Filip Zdražil.

Jak uvedl politolog Kopeček, v minulých létech patřily mezi komunální předvolební témata prodeje městských bytů nájemníkům. To může být i případ hodonínských Pastelek. „Privatizace městského bytového fondu se většinou uskutečnila už v devadesátých letech. Nyní se častěji stává tématem, jestli povolit soukromému investorovi stavět,“ dodal Kopeček.