Lidé z přilehlých obcí chválí také zoologickou zahradu. Hlavním sportovním magnetem příhraničního města je dle lidí jednoznačně lední hokej. Velkým lákadlem je pro místní i návštěvníky okresního města nákupní zóna a další obchody.

Velká část respondentů se shodla, že má Hodonín velký potenciál, který je však zatím nevyužitý. „Město je osamělé, odříznuté, nevyužité. Jak pro podnikání, tak akce. Centrum bez podpory. Řekl bych, že je připravené na vše, jen by to musel někdo vzít pořádně do rukou,“ myslí si Jiří Rybecký z Rohatce.

Lidé postrádají i další kulturní akce. „Především koncerty skupin, zpěváků a vyžití pro rodiny s dětmi. Jako okresní město nic moc,“ zmínila se Pavla Tomečková.

Lidé se shodli i na největším nedostatku města. Vadí jim špatný stav vlakového nádraží. „Člověk se tam opravdu večer bojí jít. Když jezdím ráno do práce a vejdu do vestibulu, kde v rohu sedí čtyři bezdomovci a smrad vám dá takovou facku, že raději čekáte venku i v zimě, odradí to,“ popsala Lucie Hýžová .

O něco lépe dopadlo náměstí. Dotazovaní jej označili jen jako náměstí betonu. „Vybaví se mi vydlážděné, horké a mrtvé,“ podotkla Jolana Jančaříková.

Představitelé města se chtějí s některými nedostatky poprat. Například ho oživit. „Chceme posílit hlavně kulturní akce, které se na náměstí konají. Letos by měly být zajímavější třeba adventní trhy,“ uvedl místostarosta Ladislav Ambrozek. Dodal, že stav náměstí je uspokojivý, ale město uvažuje o doplnění zeleně na něm.

Ačkoliv se u většiny názorů obyvatel Hodonína a lidí z okolí vyskytovala často negativní hodnocení, stejně je pro mnoho z nich téměř pětadvacetitisícové město srdcovou záležitostí. „Je to mé rodné město a vzpomínám hlavně na dětství. Možná je to modernizací, ale při návštěvě mi chybí ta stará místečka, kde bylo hezky,“ zavzpomínala Ludmila Mikeštíková.

Podle Zdeňka Šmýda z Turistické asociace Slovácko jsou hlavním lákadlem města lázně. „Jsou pýchou a výkladní skříní Hodonína. Zaslouží se větší propagaci,“ uvedl Šmýd. Podle něj město dostatečně nevyužívá odkazu svého rodáka, prvního prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka.

DENISA MAZOURKOVÁ, BARBORA SKOČÍKOVÁ