Akce nabídla piva od desítky po čtrnáctku. Exotikou zavánělo IGotYouBabe z australského chmele, ostřejší chuť nabídlo Bhut Jolokia s pálivou papričkou. Nechyběly ani konopné, medové či kozičkové příchuti.

Pivní slavnosti ale nezabavili jenom dospělé, program si zde našly i děti. Vláček Steelinka byl připravený pro zájemce o projížďku Bzencem, zvědavost malých návštěvníků přitáhl i alchymista Gorvin. Obrovskému zájmu se těšil i stánek s pochutinami z hmyzu, jen málokdo se však odvážil ochutnat saranče v těstíčku či šváby s medem a karamelem.

Později odpoledne začala ke koštování hrát i hudba. Na scéně se objevil umělecko-lihový soubor Chlastáš, kapela Pepek a Námořník, Artemis či brněnští RepTie. „Hrajeme pop-rock. Pro návštěvníky jsme si připravili písně Tupláček a Střední," řekl člen skupiny RepTie Tomáš Crha.

Pivovar Pod Kněží horou má zajímavou historii vzniku. „V sedmnácti jsem se z piva opil a asi dvacet let jsem jej nepil. Pak jsem ale začal mít problémy s ledvinou a lékař mi poradil právě pivo. Potřeboval jsem ale nefiltrované kvůli kvasinkám. Proto jsem si založil pivovar, z lékařských důvodů," vysvětlil s úsměvem Paták.