Koaliční schůzka se uskutečnila těsně po běžném zasedání Rady města v osmnáct hodin večer. Přišlo na ni podle Šťávy všech osmnáct zastupitelů radniční koalice.

„Jednalo se asi hodinu a půl o fotovoltaické elektrárně na Pánově za účasti předsedy představenstva budoucího investora eEnergy Martina Shenara, ale také o dalším setrvání či nesetrvání starosty Lubora Šimečka v jeho křesle,“ potvrdil radní Šťáva.

Jak uvedl, účastníci koaliční schůzky se dohodli, že nejsilnější koaliční strana ODS, která má celkem osm mandátů, zastává nejen morální, ale jakékoli jiné právo nominovat starostu.

„Jeho osobu budeme samozřejmě poté respektovat,“ uvedl Šťáva.

Konkrétní jméno případného Šimečkova nástupce podle radního za ČSSD Vladimíra Šťávy zatím nepadlo. Nebyla by to ale s největší pravděpodobností senátorka Alena Venhodová, jejíž jméno v této souvislosti řada zainteresovaných lidí zmiňovala v posledních dnech.

„Hovořilo se i o tom, že ODS bude mít počátkem ledna místní sněm, kde budou opět situaci kolem Lubora Šimečka řešit,“ řekl radní Šťáva. Na něm budou členové strany řešit podle něho i to, zda případně Lubor Šimeček setrvá ve své funkci. „Zatím se vedení města dohodlo, že se všichni jeho členové budou chovat profesionálně a každý si bude do té doby hlídat zodpovědně okruh svých kompetencí a úkolů,“ tlumočil ještě jejich stanovisko k situaci na radnici. To, že se kolem vzniklé situace diskutovalo hodně už v pondělí, potvrdila také senátorka a zastupitelka Hodonína za ODS Alena Venhodová.

„Koaliční partneři respektovali, že se chystá na začátek ledna skutečně místní sněm ODS. Teprve poté se budeme bavit o dalších konkrétních krocích,“ prozradila Venhodová. Přesto se i podle ní vedení města dohodlo, že je schopné na radnici dále pracovat. „Myslím ale, že člověk, který selže v rovině morální a etické, by přesto osobní důsledky vyvodit měl,“ dodala Venhodová.