Podle ní se také zvýšil počet nákladních aut, které úsekem, kde jsou rodinné domy a mateřská škola, jezdí. Podle zástupců veselských železáren je to ale nesmysl, protože daná cesta neumožňuje projíždět vyšší rychlostí a kamionů tu prý jezdí také málo. Více se ale k stížnosti vyjadřovat nechtěli.

Problematická cesta je z jedné strany ohraničená železničními kolejemi a z druhé ji lemují rodinné domy. V této lokalitě se nachází také mateřská škola. „Děti nejsou zvyklé si v této oblasti dávat vyšší pozor, protože doteď tam tak velký provoz nebyl," komentovala situaci Žádníková. Podle ní musí rodiče své ratolesti lépe poučit o bezpečnosti na silnicích.

Vyšší provoz na silnici vedoucí k železárně zaregistrovali i veselští strážníci. „Rozhodně stížnost obyvatel nebereme na lehkou váhu. Všechna nákladní auta musí mít povolení k průjezdu. Zrovna v tomto týdnu jsme je kontrolovali," řekl velitel městské policie Rostislav Prax. Podle něj si tudy cestu umí zkrátit kamiony, které se nevejdou do podjezdu. Proto také místo hlídají.

Silnice je limitovaná třicetikilometrovou rychlostí. Prax ujistil, že v nejbližších dnech mají hlídky právě v tomto úseku začít kontrolovat rychlost. Stejně tak na dalších místech ve Veselí, kde je stejné omezení. Tím je i Hutník. „Jakmile začneme hlídat, tak se to během chvilky rozkřikne a situace se umravní," vyjádřil se šéf tamních strážníků.

Podle místních je jedním z důvodů zvýšeného provozu uzavírka silnice ze Strážnice do Bzence. „Jak ji otevřou, bude to odlehčení. Teď je ten provoz hrozný. O hluku raději ani nemluvím. Nějakou zvýšenou rychlost ale neregistruji," řekla obyvatelka Zarazic Hana Šponarová.

Podle Žádníkové je největší nebezpečí v tom, že lidé jsou zvyklí chodit po silnici, protože tam kolem ní chybí chodník. Chtějí také přísnější omezení provozu. „Stížnost jsme projednávali na zasedání komise. Předložili jsme podnět městské radě a vyzvali jsme ji ke konkrétnímu vyjádření. Nyní čekáme na výsledek a následná opatření," uzavřela Žádníková.