Už v deset ráno začaly komentované prohlídky ve výrobně a ochutnávky jarních čajů a zajímavých koření. Děti si v dílničkách mohly vyrobit kraslice, uplést pomlázku nebo si zahrkat.

Součástí předvelikonoční zábavy se staly také Moravské pašije v podání divadla Víti Marčíka. „Je to příběh kluka, který pořád vídá Ježíše, jak ho přibíjejí na kříž. Možná je to cvok, nevím. Ale on tvrdí, že Ježíš pořád žije a že se to znovu a znovu vrací,“ řekl Vítězslav Marčík.

Právě pašije jsou příběhem o utrpení a smrti Ježíše Krista. V řadě obcí se dříve před Velikonocemi hudebně či divadelně ztvárňovaly.

Česko-rakouská firma Sonnentor působí v České republice od roku 1992 a patří mezi tuzemské průkopníky kontrolovaného ekologického zemědělství. V současné době zaměstnává téměř 120 lidí a během roku pořádá několik zážitkových a poznávacích akcí pro malé i velké. „Chtěl bych nám do budoucna popřát hodně štěstí, zdraví a světlé zítřky. Co se týká environmentální a sociální odpovědnosti a udržitelnosti, máme co říct na déle než pětadvacet let,“ prohlásil zakladatel čejkovického podniku Tomáš Mitáček.