Dvojice nových ulic na jihu Kyjova, do kterých se odbočuje z krajské silnice II/432 a tahu na Milotice a Hodonín, ponese názvy U Trati a Průmyslová. Toto pojmenování schválili tento týden městští zastupitelé. „Důvodem bylo to, že je tady zásobovací trasa pro zadní příjezd do Šroubáren. Jenže navigační systémy řidiče většinou navedou na cestu přes Jiráskovu ulici. Vedení Šroubáren nás proto poprosilo, jestli bychom ulice mohli pojmenovat tak, aby se řidiče mohli zorientovat přesnou adresou v ulici a aby je také navigace pak navedla pro příjezd ze správné strany,“ vysvětlil kyjovský místostarosta Daniel Čmelík.

Nová ulice Průmyslová povede od krajské silnice k čistírně odpadních vod či kompostárně, které tak dostanou novou adresu. Odtud se pak nová ulice stočí k zadní bráně Šroubárny Kyjov.

Druhá nová ulice, která bude blíže k přejezdu, se bude jmenovat U Trati. Ta povede od krajské silnice, tedy od Havlíčkovy ulice, do areálu podniku KM Beta. Podle vedoucího právního a organizačního odboru kyjovské radnice Filipa Zdražila, nové pojmenování ulic by mělo nabýt účinnosti do dvou týdnů. Poté už by mohlo začít pomáhat řidičům mířícím do průmyslové zóny na jihu Kyjova.

U nových ulic se v současnosti neplánuje jejich rozšíření například pro adresy nových firem. „Jsou tam ještě volná místa, na nichž si dokážu představit další rozvoj této průmyslové zóny, a to v oborech moderního průmyslu či moderního zemědělství,“ doplnil místostarosta.