Jízda králů tady byla vrcholem třídenních oslav. „Slavnostní Jízdu králů pořádají ve Skoronicích pravidelně po pěti letech. Ta letošní vyšla na neděli jedenáctého září a byla pojata jako připomínka sedmistého výročí od první písemné zmínky o obci Skoronice. Touto folklorní slavností žije celá vesnice a bezesporu můžu potvrdit, že se podařila,“ přiblížil své dojmy Pavel Štěrba, který si tento svátek folkloru ve Skoronicích nenechal ujít.

O organizaci se postaral celý štáb pořadatelů v čele se sourozenci Marií a Josefem Holcmanovými. „Skoroňáci dokázali poslat do průvodu třicet slavnostně vyzdobených koní a na nich třicet nadšených jezdců. Celkové pojetí je ve Skoronicích oproti jiným Jízdám králů, které jsou ve Vlčnově, Hluku a Kunovicích, méně okázalé, ale o to víc vynikla celková atmosféra lidovosti a nepřikrášleného folkloru. Diváci si mohli plně vychutnávat celou slavnost, bez rušících prvků doprovodných akcí,“ upozornil Štěrba.

Připomněl, že vyvolávkám se nevyhnul žádný dům. „A většinou šlo o vyvolávky trefně zvolené každému domu na míru ušité. Požehnat Skoroňákům přijel pomocný biskup monsignor Josef Nuzík z Olomoucké arcidiecéze a možná i proto se slavnosti vyhnul déšť, který občas zahrozil,“ podotkl host z Uherského Hradiště.

Ještě doplnil, že davy spokojených diváků odměnily pořadatele i účinkující nefalšovaným zájmem a fanděním. „A mnozí z nich se těší, že se ve Skoronicích zase za pět let sejdeme. Děkujeme vám Skoroňáci za dokonalý folklorní zážitek,“ dodal Štěrba.