Spokojená a s předvánoční atmosférou v duši odcházela i Milena Šupová. „Je hezké, že děti navíc ukázaly, co umí,“ svěřuje se jedna ze zpěvaček.

Kromě dětí z kroužků zaměřených na hru na flétnu a kytaru, si zapojili do zpěvu i mladí rybáři, milovníci latino-amerických tanců i osobitého ztvárnění keramiky. „Jsem nad očekávání spokojená,“ podotýká pedagožka Eva Hrubá. K malému vánočnímu stromu, hořícím svíčkám a především za koledami si v Kyjově zavítalo na pět desítek malých i velkých koledníků.

Akce Deníku Česko zpívá koledy na brněnském náměstí Svobody.
Jižní Moravou zněly vánoční písně: Oblíbená koleda? Všechny, svěřila se pěvkyně

Akci Česko zpívá koledy si letos s Deníkem užili na dalších deseti místech hodonínské okresu. Například v Dubňanech nachystali svařeného vína pro sto zpívajících.

V Moravském Písku zúčastnilo zpívání asi dvě sta lidí. „Zpívali za podpory dětského sborečku složeného z žáků třetí až deváté třídy základní školy a mého kytarového doprovodu na náměstí před školou,“ přibližuje učitelka Eva Domanská.

Sto padesát účastníků hlásí od stromečku v Žarošicích. „Tón udávaly tři sbory, děti ze školy, DFS Laštověnka a Mužský sbor Žarošané,“ informuje místostarosta Jiří Kacer.

Kniha Tehdy/Vtedy vypráví o pamětnících z Tvarožné Lhoty a okolí a slovenských Kútů. Autorský tým vedla Tereza Uřičářová (na snímku).
Přibližují osudy pamětníků z Moravy i Slovenska. O všem vydali knížku

Další desítky přišly zpívat a poslouchat koledy v Rohatci či Domaníně.