Tak popisují svůj nápad Petr Šprincl a Mojmír Měchura, kteří se rozhodli, že v Hodoníně uspořádají výjimečnou akci. Přehlídka podle nich bude jedinečným multižánrovým dialogem.
„Prolnou se na ní žánry od neofolku přes noise electro, animal retro techno, ambientní electro až po improvizaci na baskytaru,“ přibližuje Petr. „Každý si tam může přijít na své,“ doplňuje ho kamarád Mojmír.

Na koncertě vystoupí lidé z Hodonína nebo ti, kteří jsou s ním nějak spjati. „S projektem „Kapela se sjela“ se představí zvláštní host Václav Stratil. Ten například po vysoké v sedmdesátých letech působil v Hodoníně jako pedagog pro výtvarníky samouky a dnes je to jeden z nejznámějších českých výtvarných umělců,“ říká Šprincl. Za hlavní hvězdu koncertu oba mladíci považují známého neofolkového písničkáře Petra „Avantgardu“ Jurečku. Na několik baskytar zároveň zahraje také famózní baskytarový mág Petr „Baskytara“ Bartoš.

Celkem se na přehlídce ukáže sedm hodonínských uskupení. Mezi nimi také Noise FM Corporation, Technopus a Škubánek§Svodidla. Petr a Mojmír zahrají ve své kapele Set Masini Electrice. „Petr k vystoupení tvoří videoprojekci a já s kamarádem děláme hudbu. Kolega pracuje s gramofony, různě je efektuje a dělá smyčky a já pracuji na počítači a dělám smyčky z vážné hudby, takže to bude něco na pomezí experimentu a ambientu,“ popisuje vlastní vystoupení Měchura.

Některá hudební vystoupení navíc doplní videoprojekce i tanec. Koncert se uskuteční v restauraci Beseda 27. června od 20.00. Vstupné je dobrovolné.
Organizátoři si celý koncert včetně plakátů a znělky připravili sami.
„Znělka se bude vysílat před každým čtvrtečním představením Filmového klubu v Hodoníně,“ upozornil Petr Šprincl.

Protože jde o první akci svého druhu, vyšla jim vstříc i restaurace, která jim půjčila sál zadarmo. „Vystupovali jsme několikrát ve větších městech, kde je širší okruh posluchačů. Tady je pořád nejistota, jestli si přehlídka najde diváky,“ obává se trochu Petr. Pokud se ale akce chytne, mají už kluci další plány. „Může být i JUNI ALLES 2009,“ usmívá se.