Letos v listopadu se mohla doma radovat s rodinou poté, co přijela jako světová šampionka z rumunské Bukurešti. „Když jsem se to dozvěděla, tak jsem byla tou nejšťastnější maminkou na světě. Byla jsem z ní moc šťastná, je to nepopsatelné,“ říká maminka dvojnásobné mistryně naší planety Jana Waldhansová.

Na samotný šampionát jezdí totiž pouze děti s trenérkami. Justýnka se tak o svém úspěchu mohla rozvyprávět až po svém návratu. Čekala ji také menší rodinná oslava. Ke zlaté medaili a poháru si mohla vybrat i domácí odměnu. „Měla ji slíbenou v hračkářství. Strávili jsme tam snad hodinu, než si vybrala. Nakonec ji zaujal větší plyšáček. Byli jsme překvapení, že si vybrala takový malý dáreček za tak velký úspěch,“ svěřuje se maminka.

Druhá část odměny pro šampionku je koupací, návštěva akvacentra. Tu však budou muset na čas odložit. „Kvůli covidové situaci jsme se tam nedostali a nyní tam ani nechceme,“ podotýká starostlivá maminka.

Online tréninky

Pandemická situace navíc zasahuje také do přípravy. Tréninky totiž směrují do online podoby. Přitom právě klasické tréninky Justýnku velice baví. „Přichází z nich nadšená,“ přibližuje pocity při návratu dcery z tréninků.

Ty má členka hodonínského tanečního studia Graceful, které pro budoucí šampionku vybrala maminka, třikrát a před závody i čtyřikrát týdně. Dětské fitness vyžaduje i domácí přípravu. Je o pohybu, skloubí v sobě gymnastiku, tanec, akrobacii i aerobic. „Je to sportovní disciplína, která má za cíl zvyšovat nejen obratnost, ale celkovou kondici dětí, tedy správné držení těla, motoriku, koordinaci pohybů, sílu, rychlost i pohybové dovednosti,“ popisuje dětské fitness Waldhansová.

Podle ní je dcera velmi ctižádostivá a má v sobě obrovskou touhu vyhrát. „Na pódiu je pak díky tomu schopná předvést až neuvěřitelné výkony,“ říká maminka.

Justýnka tak ze soutěží přivezla deset pohárů a patnáct medailí. Po jednom z vítězství v kostýmu hastrmánka ji dokonce ocenila zpěvačka Lucie Bílá, která jí daroval řetízek s andílkem a velkého plyšáka. „Toho má schovaného dodnes,“ dodává maminka.

Justýnku, jako žačku třetí třídy základní školy v Ratíškovicích, baví nejvíc tělesná výchova, zpěv a v poslední době i anglický jazyk. Navíc ještě chodí do junáckého oddílu a s bratrem Lukášem hraje tenis.