„Jeho fotografie budou každý měsíc těmi ústředními. Doplní je menší snímky z tradičních akcí, které se ve městě v jednotlivých měsících uskutečnily. Jejich autory jsou lidé z různých veselských organizací jako je základní umělecká škola nebo dům dětí a mládeže," uvedl Ivo Juřena z Veselského kulturního centra. To kalendář vydalo.

Podle Juřeny je letošní novinka to, že v kalendáři jsou již dopředu zaznačené akce na příští rok. Kromě těch velkých, jako jsou Štěpy, Svátek bláznů nebo třeba tradiční plesy či velikonoční akce v muzeu. „Vše doplní barevně zaznačené informace o plánovaných kulturních, sportovních i dalších akcích jednotlivých organizací. Nechtěli jsme, aby měli lidé pouze kalendář, ale i možnost pohlídat si, nebo si označit akce, na které chtějí ve městě zajít," dodal Juřena.

Kalendář vychází v nákladu sedm set kusů a je k dostání na podatelně městského úřadu, kulturním domě, v knihkupectvích a muzeu.

Ctirad Bass se narodil v roce 1928 ve Veselí nad Moravou, kde prožil celý život. Svůj první fotoaparát si zakoupil v roce 1956 ve východním Německu. Zachytil například i život Cimbálové muziky Slávka Volavého, ve které hrál na cimbál.