O výsledku konkurzu v úterý odpoledne informoval místostarosta Veselí nad Moravou a zároveň i předseda správní rady Veselského kulturního centra Petr Kolář. Podle něj se správní rada v posledním, třetím kole výběrového řízení rozhodovala právě mezi Pavlem Uretšlégrem a současnou ředitelkou Městského kulturního střediska Magdalenou Múčkovou.

„Oba kandidáti splňují vysokou úroveň nároků kladených na výkon této funkce, a to po stránce umělecké i organizační. Sešli se prostě dva kvalitní kandidáti, za což jsme velmi rádi,“ pochvaloval si Kolář.

Jak uvedl, přestože Múčková skončila na druhém místě, správní rada s ní počítá na místo programové ředitelky. „Zatím mi tuto funkci oficiálně nikdo nenabídl. Případné spolupráci se ale nebráním,” reagovala ještě v úterý odpoledne Magdalena Múčková. Obdobně zdrženlivá byla i večer, když jí místostarosta oznámil, že jí nabízí přímo funkci ředitelky Veselského kulturního centra. „Neodpověděla jsem ani jemu, takže neodpovím ani vám. Musím si nechat nějaký čas na rozmyšlenou,“ odpověděla.

Pavel Uretšlégr podle svých slov dostal po oznámení výsledků řízení jinou pracovní nabídku. „Nakonec jsem se rozhodl, že na místo ředitele Veselského kulturního centra nenastoupím,“ sdělil Hodonínskému deníku Rovnost Uretšlégr.

Pro správní radu to nyní znamená vyčkat na rozhodnutí Magdaleny Múčkové. Nejdříve se ale podle Koláře správní rada ve čtvrtek znovu sejde. „Zatím nechci spekulovat o tom, co by se stalo, kdyby paní Múčková nabídku odmítla,“ nastínil Kolář.

Magdalena Múčková a Pavel Uretšlégr byli dva z celkem šesti uchazečů o místo ředitele Veselského kulturního centra. Podle místostarosty však přišla přihláška jednoho z nich až po uzavření termínu.

Nově založená obecně prospěšná společnost má začít fungovat od prvního ledna 2012. Do té doby ji povede prozatímní ředitelka Vojtěška Řičicová. „Ops – ka přebere všechny zaměstnance dosavadního Městského kulturního střediska a bude i nadále zajišťovat všechny jeho dosavadní činnosti, tedy zejména kino, knihovnu a pořádání kulturních akcí ve Veselí,” doplnil Kolář.

Do budoucna se přitom počítá také s tím, že nová společnost bude zajišťovat i aktivity spojené s provozováním turistického a informačního centra, které má sídlit v budově Panského dvora.

Na ředitele Veselského kulturního centra však čeká poměrně těžký úkol. Zatímco Městské kulturní středisko bylo organizací, která dostávala největší obnos z veselské kasy, obecně prospěšná společnost si bude muset poradit z větší části sama. Peníze dostane pouze na platy a provoz, a to ve výši pět milionů korun.