Začátky Automotoklubu Karlín i tamní trati jsou spojené se jménem Stanislava Urbánka. Za jeho působení se tady jezdívaly také republikové šampionáty do 500 ccm. Jezdci Dukly se tady proháněli s tovární ČZ a dokonce i tým Sovětského svazu s KTM.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Stanislav Urbánek do Karlína lákal závodníky i diváky po více než čtyřicet let.

„Zajímavostí tohoto závodu je, že uvidíme začátečníky v motoristickém sportu, možná budoucí mistry republiky, a dále již zkušené jezdce. Tedy, že jedni se učí a ti druzí předávají zkušenosti a znalosti a divákům zajímavou podívanou,“ řekl v minulosti Deníku Urbánek. Žel životní pouť zakladatele AMK Karlín skončila v srpnu loňského roku.

Seznamovací odpoledne se specialitami ukrajinské kuchyně uspořádali pro místní a válečné uprchlíky v Uherčicích na Břeclavsku.
Boršč i medovník: v Uherčicích se seznamovali s Ukrajinkami u prostřeného stolu

Trať ale ještě stihl předat svým pokračovatelům v roce 2016. „S panem Urbánkem jsme se domluvili, že se budeme o areál starat a postupně nám ho předával,“ přiblížil za současné správce tratě Michal Bednařík.

Tréninkové dny byly jen úterky a čtvrtky. To ale nestačilo. Tak Karlínští rozjeli i soboty. „Na první sobotní trénink přijelo snad devadesát motorek,“ zavzpomínal Bednařík. Jak dále připomněl, do Karlína v roce 2017 přijel dokonce jeden z nejlepších stavitelů motokrosových tratí Novozélanďan Greg Atkins. Celá trať tak prošla rekonstrukcí podle norem na Grand Prix.

Letošní závodní sezonu tady otevřel poslední březnovou sobotu čtvrtý ročník Memoriálu Petra Antoše.