Na jídelním lístku si lidé mohli vybrat z patnácti druhů guláše. To je o něco méně než v minulých letech, lidem menší výběr však nevadil. Důležitá byla chuť. „Jídlo je výborné. Ještě jsem sice neochutnala všechny druhy, zatím jen pár, ale musím říct, že mi guláš opravdu chutná. Jsem místní a určitě se mi podobné akce tady moc líbí," pochvalovala si gulášovku například Simona Jarošová.

Na akci plnou guláše vyrazili lidé v letošním roce už posedmé. A poprvé jim k tanci zahrála kapela Roman a Jarda Band. „Obvykle nám hrává stejná kapela, a to Jerry band. Tentokrát ale nemohli, proto jejich místo zastoupila jiná kapela. Ta je ovšem příbuzná Jerry bandu," sdělila starostka Karlína Darja Krpalová.

Lidem v Karlíně změna nevadila a taneční parket byl zaplněný už téměř od začátku akce. Do rytmu hudby lidé tančili až do dvou hodin do rána a atmosféra na kulturním domě se líbila i hudebníkům. „V Karlíně jde o naši premiéru, ale musím říct, že atmosféra a lidé tady jsou skvělí. Tancují a baví se, což je důležité," řekl jeden z muzikantů Jaroslav Moravec.

Své štěstí návštěvníci vyzkoušeli i v tombole, odkud si odnášeli spousty dárků. Každý z návštěvníků si navíc odnesl i tričko Karlínské gulášovky a kuchaři, kteří na akci přinesli kotlík guláše, památeční vařečku.

Každý, kdo guláš vařil a přinesl, se pak chvíli věnoval i jeho prodeji. A některé druhy byly vyprodané už zkraje večera. „Náš guláš je hovězí. Vzhledem k tomu, že už ho není ani trocha, tak lidem asi zachutnal. Na gulášovce jsme už počtvrté a zatím vždy vsázím na klasiku a volím vždy stejný recept, který chutná. Takže žádné tajné ingredience nemám," prozradila s úsměvem Jarmila Šťastná, která guláš do Karlína přivezla z Hodonína. „Byli ho asi tři litry a do vaření jsem se doma pustila sama," dodala Šťastná, která z Karlína pochází.