Koncem minulého týdne vzniklo v přízemí radnice pietní místo k uctění jeho památky. „Veřejnosti je přístupné do pátku osmadvacátého ledna, a to v pondělí až čtvrtek v době od osmi do sedmnácti hodin a v pátek v době od osmi do patnácti hodin třiceti minut. Kolegové, přátelé a občané mohou zanechat vzkazy v kondolenční knize, kterou předáme rodině,“ uvedl mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček.

Jelikož místostarosta zemřel v průběhu výkonu mandátu. Má jeho post v zastupitelstvu podle zákona obsadit náhradník. Tím prvním osloveným z kandidátky Pozitivně pro Hodonín byl Jiří Štukavec, kterému při posledních volbách před třemi lety unikl mandát zastupitele o jediný hlas. „Ozvali se mi z města, tak jsem potvrdil s tím, že jej přijímám,“ sdělil lidovecký kandidát, který byl v minulém volebním období radním.

Požár stavení ve Strážnici si vyžádal jeden lidský život.
Závada na elektrospotřebiči: hasiči už vědí, proč hořel dům ve Strážnici

O tom, kdo z kandidátní listiny Pozitivně pro Hodonín obsadí uvolněný post prvního místostarosty, případně řadového radního, ale zatím ještě ve druhém nejsilnějším uskupení hodonínského zastupitelstva nerozhodovali. „Ještě jsme to neřešili. Laďova smrt je ještě strašně živá,“ podotkl Štukavec.

Volba nového člena rady by se měla zřejmě uskutečnit nejpozději na začátku března. „Na prvního března je plánované první řádné zasedání zastupitelstva v tomto roce, je proto také rezervovaná sportovní hala,“ přiblížil mluvčí radnice. Se svoláním mimořádného zasedání se s velkou pravděpodobností nepočítá.

Hodonínské zastupitelstvo nezastihla zpráva o smrti zastupitele v době vykonávání mandátu v nedávné minulosti poprvé. Před jedenácti lety zemřel tehdy sedmašedesátiletý komunistický zastupitel František Antoš, který byl i předsedou finančního výboru. Půldruhého roku před ním skonal v době výkonu zastupitelského mandátů jeho stranický kolega Miloslav Hájek, a to ve věku čtyřiasedmdesáti let.