„Do Strážnice teď musím jezdit zásadně jen se šátkem na nošení dětí. S kočárkem bych totiž neměla šanci projet nebo bych jej překlopila hned na třetí dlaždici," řekla například strážnická rodačka Eva Štěrbová.

Situaci hodlá radnice vyřešit koupí ještě jednoho multifunkčního zametače. „Údržbu silnic máme zabezpečenou jak pluhováním, tak posypem. Auto sníh umetá a zároveň chodníky i solí," uvedl vedoucí strážnického odboru životního prostředí a technických služeb Jaromír Michálek.

Současný úklidový vůz má už navíc něco za sebou. Zrovna před pár dny se pokazil. „Šlo sice jen o běžnou poruchu, nikdo ji ale akutně neopravil. Proto museli k zimní údržbě nastoupit lidé s ručními vozíky na sůl. Je jasné, že strojový úklid je rychlejší," informoval o nedávné poruše vedoucí odboru.

Právě kvůli tomu začaly technické služby jednat s vedením města o nákupu dalšího zařízení. „Nákup je už zahrnutý i v rozpočtu. Měli jsme totiž peníze na Avii, rozhodli jsme se ale, že právě zametač je nyní daleko potřebnější," sdělil místostarosta Strážnice Walter Bartoš.

Upozornil, že zatím není jasné, kdy druhý stroj vyjede do ulic. „Jestli auto stihneme koupit ještě na tuto zimu, bude záležet na více okolnostech. Budeme se snažit, abychom ho měli co nejrychleji," řekl místostarosta.

Novinka strážnickou kasu vyjde na více než milion korun. „Cena úplně nového auta je milion dvě stě padesát tisíc bez daně. Navíc je k němu potřeba vybavení, jako je kartáč a sypací mechanismus," osvětlil náležitosti Michálek.

Podle něj by ale peníze nešly jen na zimní údržbu. Stroj totiž město využívá také v letních měsících. „Zvládá i sekat trávu nebo třeba zametat chodníky," dodal vedoucí odboru.