Nemalé problémy čekají v létě na provozovatele Kempu Josef v Dubňanech. Ten bude doslova zabarikádovaný kvůli dopravním objížďkám, které budou i ze Svatobořic-Mistřína i od Hodonína. „Pro nás je toto obrovský problém. Protože sídlíme kilometr od cedule Dubňan, tak se k nám lidé vůbec nedostanou. Dokonce jsem to i řešil na hodonínské Správě a údržbě silnic. Její zástupci slíbili, že nám vyjdou vstříc. Jsem zvědavý jak," uvedl majitel Kempu Josef Miloslav Jankovič.

Podle něj je právě červenec, po který budou stavebníci silnici opravovat, mezi turisty nejvyhledávanější. „Pořádáme tady různé festivaly. Zajímalo by mě, jak sem návštěvníci přijedou," dodal Jankovič.

Kemp Josef poskytuje ubytování pro sedmdesát lidí v objektech areálu. „Máme dostatek místa pro stany. Lidé ale více využívají chatky. Nejvíce hostů k nám jezdí z Ostravska a Prahy," upřesnila manželka majitele.

Kemp je podle ní vyhledávaným místem i kvůli víkendovým akcím. „Pravidelně pořádáme diskotéky a techno párty," uvedla. V penzionu návštěvníci zaplatí až čtyři sta padesát korun. Noc v chatce je vyjde na dvě stě korun a více.

Bazény

Mezi nejvyhledávanější kemp na Hodonínsku patří Autokemping Strážnice. Ten disponuje třemi sty dvanácti lůžky. „Návštěvníci se mohou ubytovat ve stanech, chatkách nebo na pokoji v hlavní budově," upřesnil správce Miroslav Zubalík. Aby se lidé cítili ve Strážnici co nejlépe, přišli majitelé s nabídkou koupání. „Máme u nás dva bazény i tobogán. Areál koupaliště má dva a půl hektaru," upřesnil Zubalík. Součástí kempu je i pizzerie. Strážnický kemp přijímá zájemce o dovolenou už od začátku května. „Provozní doba se odvíjí podle zájmu. V letošním roce jsme měli zavřeno jenom tři měsíce v zimě," sdělil Zubalík.

Tvrdí, že o místa v jeho kempu je docela zájem. „Dokonce bych řekl, že každým rokem je to lepší. Letos jsme otvírali hned po Velikonocích," doplnil s tím, že největší zájem bývá v období pořádání strážnického Mezinárodního folklorního festivalu a o letních prázdninách.

Čtyřlůžková chatka ve Strážnici s příslušenstvím vyjde v sezoně na 1 140 korun za noc. Za přespání ve stanu dá dospělý sedmdesát korun za noc.

Mezi další vyhledávaná místa pro levnější dovolenou patří Autokemp Lučina, kam se sjíždí první návštěvníci na začátku května. „Zájem je nejvíc o víkendové pobyty. Hodně záleží na počasí," uvedla majitelka Marcela Říhová. Hosty kemp naláká na koupání ve vodní nádrži Lučina i na vlastní bazén. „Pro hosty máme k dispozici sto osmdesát lůžek v chatkách a místo pro stany," uvedla Říhová s tím, že stravu turistům neposkytují. „Máme tady menší obchůdek, ve kterém si mohou hosté koupit základní potřeby a potraviny. Uvařit si mohou v kuchyňce," vysvětlila.

Slabší sezonu letos čeká Autokemping Ježov. Podle jeho správkyně Olgy Bábíkové mají na léto ještě dostatek volných míst. „Chatky otvíráme od dubna. Letos je zatím zájem malý," uvedla Bábíková. Návštěvníkům nabízí ke koupání bazén uvnitř areálu.