Tři místa na Baťově kanálu jsou v nabídce patnácti nových schránek neboli keší, které jsou ukryté na vybraných místech u vodních toků a staveb. „Jsou umístěné tak, aby byly lehce přístupné i pro rodiny s dětmi," uvedla mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Geocaching je záliba na pomezí hry a sportu. Hráč za pomoci GPS vyhledává skryté schránky podle souřadnic. Po objevení schránky se zapíše do takzvaného logbooku, schránku zamaskuje a uschová na stejném místě. Hráči při hledání keší mohou rovněž vyměňovat jejich obsah v podobě drobných předmětů. „Když budu mít v létě čas, rád se na tato místa vypravím. Dřív jsem se geocachingu věnoval více, teď už to tak moje velká priorita není," řekl například Karel Všetula z Veselí nad Moravou.

Poznamenal také, že velcí hráči už nasbírali více než tři tisíce keší. „Mám radost z toho, že Povodí začíná Baťův kanál vnímat i z pohledu turistického. To, že umístili na atraktivní místa na kanálu skrýše s keškami, je pro nás dobrá zpráva," sdělil ředitel unikátní vodní cesty Vojtěch Bártek.

Kompletní seznam umístění včetně jejich souřadnic najdou zájemci na internetu nebo sociální síti Facebook. „Chceme lidi přivést na zajímavá místa a ukázat jim, že naše činnost spočívá v komplexní péči o vodní toky a životní prostředí," dodal ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský, který se geocachingu aktivně věnuje.