„Přímé přenosy z Mistrovství světa jsme promítali už vloni a u diváků slavily obrovský úspěch. Po dlouhé době se nám zaplnilo celé kino. Fanoušci byli tak skvělí, že dokonce přinesli vlajky a vyrobili i šablony se jmény hráčů, takže po plátně jezdil například nápis Jágr. Byla to ta pravá hokejová atmosféra," přiblížil Marek Procházka z veselského kina Morava důvod, proč se vedení tamní kultury opět rozhodlo lidem nabídnout sport na plátně.

Obrovský zájem si vysvětluje i tím, že přenosy promítají na dvanáctimetrovém plátně v digitální kvalitě obrazu. „Pro lidi to znamená, že vidí i škrábance na ledě. Šestikanálový zvuk je pak vrchol. Když stadion zaburácí, člověk má pocit, že je mezi fanoušky," navnadil Procházka.

Na diváky ale letos čeká menší změna. Zatímco vloni si mohli hokej v nadměrné velikosti užívat téměř zadarmo, letos si budou muset nachystat několik desítek korun. „Přenosy jsou celkem drahé i proto jsme museli vstupné zavést, přesto je lidem chceme nabídnout," dodal Procházka.

Přenosy se promítají 
v hlavním sále kina, které má pět set sedadel. Kdo si při hokeji dá rád čepované pivo, nemusí věšet hlavu. Před zápasy bude vždy otevřená miniobčerstvení ve foyer kina. Posezení nachystají organizátoři i o pauzách mezi jednotlivými třetinami. „Původně jsme to sice neměli v plánu, ale nakonec jsme už promítali zápas Česká republika – Norsko, o který nás lidi v podstatě uprosili, a posezení se nám osvědčilo. Do sálu se ale s nápoji nesmí," upozornil Procházka.

Přímé přenosy ve Veselí určitě poběží až do čtvrtfinále. Pak se uvidí, jak si Češi povede. „Bez českého týmu to nemá smysl, to už jsme zjistili," dodal Procházka s tím, že letos chtějí ve Veselí nabídnout na plátně i vybrané přenosy z Letních olympijských her v Londýně a Mistrovství Evropy ve fotbalu.

Program:

13.5. Česko – Rusko 16:15
15.5. Česko – Německo 16:15
17.5. Čtvrtfinále 14:45/20:15
v případě postupu českého týmu:

19.5. Semifinále 13:30/17:30
20.5. Finále nebo o 3. místo 15:00/19:30