„Musíme ji vyměnit, protože ta nynější má už čtyřicet let. Je škoda, že se to nepodařilo už přes léto, kdy bychom vzhledem k počasí hrát mohli. Jelikož odpojíme kotelnu až v polovině října, tak promítat nemůžeme. Už teď topíme, a za dva týdny bude ještě větší zima," vysvětlil důvody podzimních filmových prázdnin ředitel hodonínského Domu kultury Marcel Řimák s tím, že starému kotli hrozily poruchy, které by znamenaly další prostoje v promítání.

Ještě před zavřením kina diváci stihnou čtvrté pokračování Kameňáku. Ten bude mít v Hodoníně premiéru ve čtvrtek desátého října. „Počítám s vysokou návštěvností," podotkl ředitel.

Milovníci filmů nepřijdou ani o plánovanou americkou novinku Gravitace se Sandrou Bullock a Georgem Clooneym v hlavních rolích. Ta se z původního termínu přesune na listopad. Týden po otevření Kina Svět se diváci mohou těšit na třídenní filmový svátek – jubilejní dvacátý ročník Semináře ruských filmů, který začíná v pátek 15. listopadu. „Program této akce, která si za dobu své existence získala přízeň u mnoha diváků, a to nejen českých, ale i slovenských, se tradičně vztahuje k určitému tématu. Filmy, které se na semináři promítají zejména z archivních 35mm filmových kopií, pocházejí ze sbírek českého Národního filmového archivu a Slovenského filmového ústavu," láká do sedadel kina Řimák. Tématy letošního ročníku jsou dvě výročí – osmdesát let románu Michaila Šolochova Tichý Don a čtyři sta let od doby, kdy Romanovci usedli na ruský trůn.

Další opravy se v hodonínském kině plánují i do budoucna. Na řadu má přijít vzduchotechnika. „V létě by měla kino ochlazovat a v zimě rovnoměrně přitápět. 
V současnosti musí uvaděčky teplotu ručně korigovat," přiblížil další novinku ředitel kulturáku.