„Samička k nám musela přijít už napářená. Mládě se narodí po třiatřiceti dnech březosti a pak přeleze do vaku, kde tráví šest až jedenáct měsíců,“ vysvětlila mluvčí zahrady Bohuna Mikulicová. Nelze proto ani vyloučit, že mládě přišlo na svět už na druhé straně Atlantského oceánu.

Klokani rudí obohatili letos expozici ZOO, v jejímž pavilonu byli dosud jen menší klokani rudokrcí. Nový druh je vyšší a ve své domovině velmi početný. Farmáři v Austrálii hubí tyto klokany doslova po milionech, protože pro ně představují velkou konkurenci.

Klokan je jedním z mnoha mláďat, která v minulých dnech, týdnech a měsících přišla na svět v hodonínské ZOO. Nejmladším z nich je lama, která se poprvé postavila na nohy v úterý 26. srpna a hned dostala jméno Lenka. Narození mláděte lamy krotké však není nijak výjimečnou událostí. V nevelkém stádě přibyly letos hned tři. Každá má jinou matku, otec všech je však samec nazývaný Pinďa.

Podstatně vzácnější je zebra chapmannova. V Hodoníně sice přicházejí na svět skoro každoročně dva kusy tohoto poddruhu zebry stepní, ve volné přírodě jich ale žije jen asi dvacet tisíc. Mládě, které se během srpna narodilo, dostalo jméno Neil.