Nabízeným řízkům se podle účastníků festivalu nedá nic vytknout. „Já jsem ochutnala krůtí maso s kaší, přítel si objednal býčí žlázy s bramborovým salátem. Bylo to jednoduše výborné, nejsme tu poprvé a určitě ani ne naposled,“ pochvaluje si Tamara Mikulčíková z Lipova.

Pořadatelé skvěle vyřešili i způsob, jak ochutnat více druhů řízků, aniž by se hosté přejedli – řízky byly v jídelním lístku předem rozdělené do stogramových porcí, aby si lidé mohli objednat dva různé druhy mas.

Festivalu ubírá na kráse jen fakt, že zásoby klokaního masa, jednoho z největších lákadel festivalu, kuchaři vyčerpali už v pátek večer. „Jsem ze Slovenska a na klokaní maso jsem se opravdu těšil, nevím, kdy jindy budu mít možnost ho ochutnat. Ale co se dá dělat,“ mrzí návštěvníka Miroslava Jankovského.

Vedení festivalu chybějící zásoby vysvětluje tím, že maso objednávají jen od kvalitních dodavatelů a přiobjednat maso ze dne na den je problém. 

Na festival dorazilo velké množství lidí. „Máme plnou rezervaci týdny dopředu. Letošní účast je dokonce o něco vyšší než při minulém ročníku,“ konstatuje personální manažer Jan Lexa. Letošní Festival řízků se podle něj i přes malé zásoby klokaního masa opravdu vydařil.

A na co se mohou milovníci jídla těšit dál? Na poslední únorový víkend jsou naplánovány Zvěřinové hody a od 17. března se konají Dny slovenské kuchyně.

BARBORA SKOČÍKOVÁ