V sobotu se v areálu hodonínské Sokolovny sešly zájemkyně o aerobní typ cvičení. Už po několikáté se v rámci Týdnu zdraví uskutečnil aerobic maratón. Ten letošní pořadatelé rozdělili do čtyř částí.

„Zájemkyně si mohly vyzkoušet kick box aerobic, step aerobic, dance aerobic a body styling. Každá část měla padesát minut a poté následovala desetiminutová pauza,“ uvedla jedna z pořadatelek akce a předsedkyně hodonínského aerobic klubu Galina Rucká. Akce neměla soutěžní charakter, organizátorky ji určily především ženám, které si chtěli zacvičit.

„Vzhledem k tomu, že byl každý blok zaměřený tématicky, bylo na každé z účastnic, jestli zůstane na všechny čtyři hodiny, nebo přijde třeba jen na jednu nebo dvě vybrané,“ doplnila Rucká. Většina účastnic přitom využila právě možnosti všech čtyř hodin a témat. Zájem žen, které si chtěly v sobotu odpoledne zacvičit byl větší, než organizátorky čekaly. Některé z žen musely dokonce kvůli malé kapacitě cvičebního sálu, která byla jen kolem pětadvaceti míst, odmítnout.

V neděli se poté poprvé v rámci Týdnu zdraví uskutečnila druhá část výuky salsy, a to na hodonínském Středisku volného času. Vedení se i tentokrát chopil René Šafránek z Tanečního klubu Classic. Ten si zájem o temperamentní tanec salsa pochvaloval. „Myslím, že lidé mají o tanec velký zájem. Jsem mile překvapený, protože se nám minule sešlo dvanáct párů. Teď přišlo pět, jsem spokojený,“ pochválil Šafránek.

Podle něj byl velký zájem o tento typ tance také proto, že v Hodoníně chybí. „Delší dobu už uvažuji nad tím, že bych zkusil otevřít nějaký klub, kde by si lidé dali dobrý koktejl a pak si zatancovali třeba právě salsu. Myslím, že by o takový klub byl velký zájem. Doufám, že to brzo zrealizuji,“ uzavřel učitel tance.