Dětské oddělení bude zavřené od pondělí osmnáctého června do devětadvacátého září. „Prosíme rodiče i děti, aby si odnesli před prázdninami co nejvíce knih. Jednak nám tak pomohou při vystěhování a jednak nebudou mít v letních měsících nouzi o čtení," uvedla knihovnice Městské knihovny Hodonín Lenka Maňáková. Podle ní se čtenáři nemusejí bát, že by jim v letních měsících naskakovaly upomínky.

Oddělení pro dospělé, čítárna, studovna a výstavní sál se čtenářům neotevřou od pondělí sedmnáctého července až do desátého srpna. „Půjčování knih bude během uzavření oddělení na Národní třídě zajišťovat pobočka v Brandlově ulici, a to pro celou dobu rekonstrukce a pro všechny uživatele knihovny na Národní třídě i Brandlově ulici," upozornila Maňáková s tím, že čtenáři tak mimo jiné budou mít možnost se podívat, jak vypadá pobočka na Brandlově ulici.

Návštěvníci knihovny nyní mohou také ovlivnit nákup nových knih. Na e-mailu knihovna.mk@muhodonin.cz nebo na facebookovém profilu knihovny mohou vedení informovat o tom, kterou knížku by si rádi přečetli a doporučili ji k nákupu.

Knihovna má také nový katalog Carmen je jednoduchý a pracuje na principu Googlu nebo Yahoo! a přináší informace o knihách, časopisech a dalších dokumentech ve fondu. Každý čtenář má své vlastní konto, kde může sledovat stav a historii výpůjček, přehled rezervací, platby a upomínky. Katalog umožňuje také rezervaci.