Penzisté, jak starobní, tak invalidní, a lidé bez práce nad padesát let tak mají možnost využít kontaktního střediska v okolí svého bydliště a nemuset cestovat za vzděláváním například do české metropole. „Po absolvování šesti semestrů budou studenti slavnostně promováni na univerzitě v Praze," upozornila ředitelka.

virtuální škola
kde: Městská knihovna Hodonín
kdy: 1x za čtrnáct dnů, ve středu od 9.30
téma jarního semestru: lidské zdraví
promoce: po šesti semestrech na univerzitě v Praze
více o univerzitě: www.e-senior.cz

V hodonínské knihovně se uskutečnil na podzim kurz Čínská medicína v naší zahrádce, kterého se zúčastnilo dvaadvacet zájemců, někteří téměř osmdesátiletí. „Na jarní semestr si studenti mohli vybrat z nabídky témat a rozhodli se pro lidské zdraví. „Přednášky jsou v naší knihovně zprostředkované jedenkrát za čtrnáct dnů, a to ve středu od půl desáté dopoledne," přiblížila ředitelka s tím, že uchazeči se čtenářským průkazem mají na kurzovném slevu.

Do jarního semestru se v městské knihovně mohou zájemci přihlásit v oddělení pro dospělé od druhého do osmadvacátého ledna 2015.

Kromě zprostředkování virtuální univerzity třetího věku nabízí hodonínská knihovna už několik let Univerzitu volného času. Její další pokračování začíná v únoru, přihlášky mohou zájemci podávat od pátého do osmadvacátého ledna, a to v oddělení pro dospělé, kde se dovědí také podrobnější informace o kurzech.