Ani se současným vedením ale není spokojená opozice. Zvláště pak Svobodní a Nezávislí. Mladé duo Buráň Išková koalici často bombarduje dotazy a stěžuje si na špatnou komunikaci. „Některé návrhy předložené do zastupitelstva s námi koalice nekonzultuje. Při našich setkáních jsou odpovědi vyhýbavé a někdy žádné," posteskl si lídr Svobodných Petr Buráň. Jeho uskupení se zvláště nepozdávají zásady prodeje městských bytů za dvacet procent ceny a naopak bránění zájemcům o koupi obecních pozemků.

Počínání koalice se nelíbí ani o dva zastupitele silnějším Nezávislým. Ti navíc upozornili na pochybení při sčítání hlasů ve volebních okrscích, po čemž následně krajský soud přerozdělil mandáty. Kauzu má nyní na stole senát ústavního soudu. „Zejména rada se starostkou zaujaly v důležitých otázkách pozici mrtvého brouka hrajícího všemi barvami. Nejsou schopní vyjádřit se k otázce rozpačitých voleb či zmařených projektů Regionu Slovácko, 271 lůžek, plateb do sportu, pozemky Hodoňan či Groz-Beckert," upozornil lídr Nezávislých a exstarosta Igor Taptič. Vedení města podle něj mělo na nepřijatelný průběh voleb v některých okrscích reagovat veřejným příslibem, že na zjištění příčin dohlédne. „Pro mě doba hájení koalice skončila," dodal.

Třetí opoziční strana KDU-ČSL nejde tak razantně koalici po krku jako obě předchozí. Sociálním demokratům zase poslední volby namíchaly mnohem horší karty, přesto pošilhávají po rozšíření koalice. Tu také při většině hlasování podporují. „Zastupitelstva bývají nachystaná, nebývají ani pře, ani hádky. Diskutuje se věcně a vyřešilo se vše, co bylo potřeba. I když ne vždy, jak jsem si představoval, například v případě hazardu," vyjádřil se předseda zastupitelského klubu ČSSD a exstarosta Jiří Mráka.

Vládní partneři jsou zatím se vzájemnou spoluprací spokojení. „Prvních sto dnů hodnotím pozitivně, jednání jsou velice konstruktivní v pracovním až přátelském duchu. Na hodnocení výsledků je ale brzy, úkolů a povinností však zůstává hodně," řekla starostka za ANO 2011 Milana Grauová.

Ve středu koalice jednala o programovém prohlášení městské rady. Podle prvního místostarosty a lídra Změny Vítězslava Krabičky by mělo být hotové do čtrnácti dnů. „Snažíme se plnit, co jsme lidem slíbili. Bohužel na to, abychom vyplnili všechna jejich přání, je potřeba hodně peněz," prohlásil místostarosta.

Také podle jeho kolegy z vedení Jána Lahvičky (KSČM) koalice zatím funguje dobře. „Jsme schopní se domluvit i na sporných bodech. Pozitivní je klid na práci. Zlepšit by se mohla trošku komunikace, ale to je otázka času, než si na sebe víc zvykneme a systém spolupráce se vypiluje," dodal komunistický místostarosta.

Pro zvětšení klikněte.

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE.