K pódiu před hodonínskou radnici zavítali ale i návštěvníci, kteří dorazili až ze Slezska, z Karviné. „Přijeli jsme sem na návštěvu. Přitom jsme se šli podívat na náměstí, kde děti zpívaly koledy, což bylo moc pěkné," svěřuje se Irena Železná.

Do tónů vánočních písní, nesoucích se ve vůni jehličí z nedalekého stromu, se zaposlouchali i mladí manželé z Hodonína. „Jsme na Česko zpívá koledy poprvé a odcházíme spokojení. Přišli jsme trochu později, takže jsme se nestihli natolik rozehřát, abychom se přidali zpěvem. Aspoň jsme se zaposlouchali," usmívají se Miroslava a Filip Rajchmanovi.

Mezi šedesátkou hlasivek, které potěšily příchozí na hlavním náměstí okresního města, byly i ty Barbory Fajkusové. Ta si nejvíc užila hned první koledu Nesem vám noviny, má ji totiž nejraději. „Z pěti ročníků jsem zpívala už potřetí za sebou. Ten letošní byl nejvydařenější, měli jsme i největší potlesk," svěřuje se zpěvačka.

Ve středu si s chutí zazpívaly koledy i dvě ze čtyř dětí manželů Dovalových. „Moc se mi tady líbilo. My, křesťané, věříme, že se Kristus narodil v Betlémě jako bezbranné dítě a pak na svět přinesl hluboké poselství. Takže děti vždycky symbolizují advent a Vánoce," přibližuje hlubší rozměr biskup Církve československé husitské Juraj Dovala.

Taktovky se při deníkovském zpívání jako tradičně ujal sbormistr Josef Ilčík. Letos ho potěšila především změna místa. Koledy v Hodoníně se totiž přestěhovaly od osiřelé pěší zóny mezi chrám svatého Vavřince a radnici. „Možná tudy sice v minulých letech prošlo více lidí, ale sousedství hlavní silnice nebylo ideální. Na náměstí je pro vystoupení rozhodně lepší prostředí," zamýšlí se sbormistr s tím, že pro příští ročník, který se uskuteční čtrnáctého prosince 2016, zřejmě s Hodonínským deníkem Rovnost přichystá obohacující překvapení.