„V budově bude i společenská místnost s terasou, pohybové centrum, za domem pak zahrada," přiblížila mluvčí hodonínské radnice Hana Rakusová.

Přestavba školy za čtyřicet milionů korun, která má být hotová do poloviny dubna příštího roku, bude nejen sloužit novému účelu, ale nabídne i několik novinek ve vybavení. Mezi ně patří přístavba proskleného vstupního zádveří, rampa pro bezbariérový přístup a terasa se zadním schodištěm. „Přístup do vyšších podlaží a do suterénu zajistí nově navržený výtah, který splňuje požadavky na přepravu lidí s omezenou schopností pohybu nebo orientace," uvedla mluvčí.

Místo školních tříd a kabinetů vznikne jednadvacet bytů. Zásady pro jejich přidělování budou na úterní schůzi schvalovat městští radní. Ty musejí odpovídat dotačním podmínkám ministerstva pro místní rozvoj, které hodonínský komunitní dům podpořilo třinácti miliony korunami.

Podle návrhu zásad tam budou moci získat byt lidé, kteří mají šedesát a více let. Jejich čistý měsíční příjem nesmí přesahovat průměrnou měsíční mzdu, u dvoučlenné domácnosti pak 1,2 násobek průměrné měsíční mzdy. Navíc žadatel nesmí vlastnit rodinný dům ani byt, a také nesmí být dlužníkem vůči radnici nebo organizacím městem řízeným či zřizovaným. O přidělení tohoto podporovaného bytu bude rozhodovat na základě doporučení sociální komise městská rada. Komisaři ohodnotí situaci žadatele bodovacím systémem podle předem stanovených kritérií. Nájemní smlouva bude na dva roky a o stejnou dobu se bude vždy prodlužovat.