Konečně. Hodonín má svoji koncepci sportu. V pondělí jí na stůl dostalo vedení města. Dokument obsahuje plány do budoucna jednotlivých hodonínských sportovišť i systém přerozdělování peněz do jednotlivých sportů. Právě v této části získal dominantní postavení hokej. Čtyřiatřicet procent pro hodonínské drtiče ze sportovního fondu ale město uvolní jen pod podmínkou, že se klub změní na akciovou společnost.

„Zároveň chceme, aby město vlastnilo minimálně padesát procent akcií. Tím získáme možnost účinné kontroly nad užitím prostředků vložených do klubu,“ píše se v nové koncepci. Další podmínkou pro uvolnění peněz z městské kasy je i spojení mužů a mládeže, aby oba dva oddíly dostaly stejné množství finančních prostředků. Na hodonínský hokej přispívá město ročně zhruba osmi a půl miliony korun.

Spokojeni s rozdělením peněz nejsou spokojeni stolní tenisté, kteří se pyšní sedmi republikovými tituly. Ten nejčerstvější získala děvčata v tomto roce. Tři procenta jsou podle nich málo.

„Jsem přesvědčený o tom, že žádná koncepce není. Jde jen o to, kdo zatlačí na město a dostane peníze,“ domnívá se statutární zástupce hodonínského klubu stolního tenisu Richard Brhel.

Podle městského koordinátora sportu a radního za KSČM Jiřího Pěnčíka jsou podíly ze sportovního fondu nastavené podle toho, jak město donynějška peníze do sportů přerozdělovalo. „Každopádně je dobré vědět názor stolních tenistů,“ poznamenal Pěnčík.

Ten také nechápe výtky ze strany opozičního zastupitele a šéfa atletického klubu Antonína Slezáka. „Město už přerozdělilo do sportu devět milionů korun. Z tohoto důvodu si myslím, že koncepce přichází pozdě,“ prohlásil Slezák.

Naopak Pěnčík si myslí, že vypracovat koncepci za dva a půl měsíce o něčem svědčí. „Předešlé vedení na ní nepracovalo. V podstatě na koncepci ani nezačalo dělat. Zadali to cizím lidem, kteří na to ani nehrábli,“ argumentoval koordinátor sportu. Pěnčík také upozornil, že podle koncepce se budou peníze ze sportovního fondu přerozdělovat až v příštím roce. V dokumentu je také zmíněný poukázkový systém. Tomu připadne z fondu patnáct procent peněz. Sedm procent pak tvoří rezerva.

Plné znění nové koncepce hodonínské sportu se nachází na internetových stránkách městské organizace Teza Hodonín www.teza-hodonin.cz

Rozdělení peněz z fondu města

Hokej – 35 procent
Stolní tenis – 3 procenta
Veslařský klub – 3 procenta
Fotbal (RSM) – 22 procent
Zápas (Sokol) – 2 procenta
Házená – 3 procenta
Atletický klub – 7 procent
Volejbal (SŠK) – 1,5 procenta
Volejbal (Sokol) – 1,5 procenta
Poukázkový systém – 15 procent
Rezerva – 7 procent