Tradičně se v hodonínském Přístavišti U Jezu v neděli 30. srpna bude konat rozloučení s prázdninami.

„Chystáme pro děti táborák, u kterého si budou moct jako každý rok opéct špekáček, za symbolickou korunu si budou moct půjčit šlapadla nebo se projet na lodičkách. Chceme připravit také nějakou pohádkovou plavbu, podle toho, jak velký o ni bude zájem,“ obeznámil s programem provozovatel Přístaviště U Jezu František Ondruš.

Podle jeho slov se v areálu tamního veslařského klubu den před tím koná velká rocková akce Benefice Fest, která zase potěší náctileté studenty.

„Chystá se tam velké podium, na kterém vystoupí několik rockových kapel. Zahraje jim tam například Zonyga, Hadramašmátrá, Mary Cocaine a další,“ upřesnil Ondruš. Rozloučení s prázdninami U Jezu se proto zaměří hlavně na mladší školáky.

Ve Strážnici mohou rodiče vzít své ratolesti v neděli na akci Pohádkový les. Odpoledního programu v zámeckém parku se mají zúčastnit také Česká miss 2008 Eliška Bučková, herec a moderátor Mirek Šimůnek a přijde i kouzelník. Zahraje hudební kapela Sebranka a vystoupí i hodonínský taneční klub Black and White.

Program pro školou povinné si na poslední prázdninovou neděli připravilo také hodonínské koupaliště. „Chystáme pro děti různé soutěže. Návštěvníci, i ti odrostlejší, si budou moct zahrát vodní fotbal. Připravili jsme na to speciální nafukovací hřiště, ve kterém bude asi třicet centimetrů vody. Hudbu obstará DJ Ptáček a navečer se budou moct přemístit na zimní stadion na veřejné bruslení s hudbou,“ okomentoval ředitel společnosti Teza Hodonín Pavel Švandelka.

BARBORA LAHOVÁ