„Až do jednatřicátého prosince jsou u nás slevy pětadvacet procent na všechno zboží. Poté budou na vybrané druhy oblečení a doplňků slevy až sedmdesát procent," uvedla vedoucí hodonínské pobočky Takko Věra Půčková.

Až šedesát procent z původní ceny mohou nyní ušetřit ti, kteří potřebují dovybavit domácnost. Podle mluvčí společnosti Jysk Evy Kozich potrvají slevy do poloviny února. Také v tomto případě se ale více než poloviční zlevnění z původní ceny nevztahuje na všechno zboží. „Jiná sleva je například na matrace a jiná na nábytek," uvedla mluvčí.

Levněji si lidé nakoupí obuv například v Deichmanu, kde začaly povánoční výprodeje a slevy dosahují až padesáti procent.

Podle ředitelky komunikace společnosti Hold Judity Urbánkové mohou výprodeje očekávat také zákazníci, kteří po Vánocích vyrazí do prodejen Alberta. Ušetří hlavně na sezonním zboží. „Oblečení, zimní doplňky a vybavení a také kosmetické balíčky, jsme začali vyprodávat ihned po Vánocích," uvedla Urbánková.

Pozadu ale nejsou ani menší obchody. Například zimní bundy lze v některých obchodech s oděvy v Hodoníně nakoupit až s padesátiprocentní slevou. Se zimním výprodejem přichází také obuvnická společnost Baťa.

Za akční ceny mohou především rodiče nakoupit také hračky. Například hodonínský Dráčik ještě doprodává letákové zboží, které podnik nabízel i před Vánoci. Levněji už v těchto dnech lidé nakoupí také elektroniku. Podle mluvčí společnosti Euronics Martiny Fialové výprodeje začaly první všední den po vánočních svátcích.

„Výprodeje potrvají přibližně týden. Tedy jejich první vlna. S tou druhou počítáme hned od druhého ledna příštího roku," uvedla mluvčí společnosti s tím, že zákazníci nyní koupí zboží s až šedesátiprocentní slevou. Také 
v tomto případě půjde o průřez veškerým zbožím.

Levnější tedy budou televize, rádia i vysavače. „A to i některé letošní modely. Vývoj elektroniky je totiž natolik rychlý, že zboží, které bylo novinkou na začátku letošního roku je na jeho konci už vlastně starším typem," vysvětlila Fialová.

Jak doplnila, vždy ale záleží i na jednotlivých prodejnách. Centrála sice nabídne na svých webových stránkách a v letácích slevy, lidé ale mohou najít na konkrétní prodejně například sady či různé balíčky, které obchodníci sleví až na místě.

Podobně je na tom hodonínské K+B Elektro. Podle vedoucího prodejny Vladimíra Chludila lidé nakoupí levněji vybranou elektroniku také 
v této prodejně.

Zákazníci si již na povánoční slevy zvykli. Ne všichni jich ale využívají. Například Zlatuše Krejčí se snaží nakoupit všechny dárky ještě před Vánoci.

Žena, která pochází z Blanska, se však na svých cestách zastavila v Hodoníně a slevových nabídek využila. Levněji nakoupila například oblečení. „Přiznám se, že nejsem zastáncem stylu nakoupit si až po svátcích, ale měli jsme přes Hodonín cestu a v obchodě se zastavili. Cíleně ale po slevách nejdu a nevyužila jsem na ně ani peníze, které jsme pod stromečkem našli," uvedla.