Podle bývalého ředitele zdravotnického zařízení a krajského radního Antonína Tesaříka jsou inženýrské sítě v havarijním stavu. „Kvůli zastaralému vodovodu už dříve docházelo ke zbytečnému úniku vody," uvedl Tesařík.

Příjezdová cesta stejně jako přilehlé parkoviště mají v současné době k ideálu daleko. Na rekonstrukci silnice od Purkyňovy ulice přes bránu až k novému pavilonu se má podílet i město. „Domlouvali jsme se s vedením nemocnice, že bychom pomohli buď peněžně, nebo fakticky. Princip spolupráce není ještě dojednaný," sdělila hodonínská starostka Milana Grauová.

Podle ní jde také o to, jak případná pomoc zasáhne do městského rozpočtu. „Předpokládám ovšem, že zastupitelstvo tento záměr podpoří. Jde totiž o pacienty a obyvatele našeho města," uvedla starostka.

Hodonínští zastupitelé v minulých letech schvalovali ročně nemocnici účelové milionové dotace, které sloužily na nákup sanitky či přístrojového vybavení. „I pro letošní rok je tato částka pro nemocnici v rozpočtu schválená, nová silnice ale není otázkou jednoho milionu korun," dodala starostka.