„Letos jsme termín posunuli o týden. Ale příští rok jej opět vrátíme na konec měsíce, protože je teď v okolí hodně akcí. Jsem spokojený zejména s účastí, protože jsou tady především odborníci," řekl organizátor konference Zdeněk Kaňa. Ten ale na letošním Dřevu očekával více stavebníků. „Konference je totiž zaměřená pro ně. Přišla jen čtvrtina z těch, co by to potřebovali, těch, co staví," podotkl Kaňa.

V Dubňanech přitom přednášel například Jiří Šála, koordinátor evropských norem na české a odborník na tepelné normy a úspory energií.

Další významnou postavou konference byl architekt a bývalý předseda stavovského soudu Josef Smola. Nechyběl podle Kani největší republikový specialista na dřevěné konstrukce, statiku a renovaci Bohumil Straka. „Kdybych chtěla navrhnout dům, a byla i úplný laik, tak bych na takovou konferenci chtěla jít. To proto, abych zjistila informace o tom, co je na trhu. Protože každá stavební firma se obvykle snaží poradit podle toho, co dělá ona. Ne vždy tak podá úplné informace o tom, co je na trhu," dodala Markéta Kluďáková, stavařka ze zkušenostmi z Irska.