Podle Františka Ondruše, kapitána lodi sloužící oblíbeným vyhlídkovým plavbám, poháněl dosud loď téměř muzejní exponát. „Za to, co motor zvládl, by so zasloužil dát do vitríny a vystavovat. Na potřebu výměny jsme poukazovali už asi pět let. Nový motor, který teď Konstancie dostane bude také silnější,“ řekl Ondruš.

Na dvě stě padesát Čechů a Slováků se sešlo na hranici Sudoměřice - Skalica. Protestovali za znovuotevření hranic a podepisovali také petici.
Pusťte mne k babičce, křičeli na hranicích ve shodě Češi i Slováci

Hodonínští radní už výměnu schválil. „Výměna už byla nezbytná, proto radní schválili příslušnou zakázku za 209 tisíc korun,“ potvrdilmluvčí radnice Josef Horníček s tím, že výměna by měla být hotová do června.

Na červen předběžně plánuje Ondruš začátek sezony. „Zatím asi týden půjčujeme jednotlivcům paddleboardy a šlapadla a sledujeme davy lidí, které si k přístavišti zvykly chodit na vycházky. Už přemýšlíme, jak zahájit sezonu, až to bude možné, třeba po lodi rozmístit desetičlenné skupiny s náležitými rozestupy,“ nastínil Ondruš. Nebýt stavu nouze už by podle něj Konstancie vozila stovky školáků při pirátských a pohádkových plavbách.

Orlí rodinu poblíž Bzence zřejmě někdo otrávil. Na jižní Moravě nic neobvyklého.
U Bzence někdo otrávil orlí rodinu. Podobný případ řeší v kraji už poněkolikáté