Politik potkal ve městě dvojici afrického původu a dotazoval se, odkud pochází a jestli jsou muslimové. Po strážnících chtěl, aby pár prověřili. Ti ale na místě už nikoho nezastihli.

Fotku s popisem a výzvou pak Sedlačík dal na svůj profil na sociální síti Facebook, čímž vyvolal vlnu kritických i pochvalných reakcí. „Šlo o vojáka americké armády s americkým občanstvím, který přijel na osobní pozvání na návštěvu Hodonína z Německa se svou manželkou a dvěma dcerami,“ přiblížil mluvčí radnice Josef Horníček.

Podle starosty Milana Lúčky žena pracuje jako ředitelka nadace, která podporuje dětské domovy, školky a školní zařízení v Ugandě. „Byli ubytováni v městském hotelu Krystal a sobotní odpoledne se rozhodli strávit nakupováním. Jsou to křesťané a reakce našeho zastupitele byla zcela neadekvátní,“ upozornil Lúčka.

Sedlačík po dotazu redakce odkázal na stanovy hnutí Řádu národa a jeho předsedu. „Vzhledem k tomu, že jsem na kandidátce do sněmovních voleb, je vše, co řeknu, politizováno,“ napsal.