Svou recepturou, podle které si vlastní kečup připravuje už patnáct let, se pochlubila také Jana Vašíčková z Blatničky. „Dělám pravidelně každý rok, mám k tomu určený hrnec. Už přesně vím, kolik do něj mám dát rajčat a ostatních ingrediencí. Mně i dětem domácí rozhodně víc chutná," přiblížila Vašíčková.

Netradiční akce je již od svého začátku spojená s mistrovstvím rychlovarných konvic. Letos navíc poprvé, u příležitosti pátého ročníku, příchozí ochutnávali ještě domácí marmelády. Vybírali rovnou ze 73 vzorků. „Zastoupené je převážně Hodonínsko a Kyjovsko, máme ale také marmelády z Blanska či dokonce Ameriky," uvedl pořadatel Jan Říha.

Návštěvníci do archů jednotlivým vzorkům, ať už kečupům či marmeládám, přidělovali body jako ve škole. Přitom ale nevěděli, kdo vzorek věnoval a ani to, z čeho je vyrobený. „Mezi ty zajímavé patří marmeláda třeba z citronu, kaktusu, manga, kiwi nebo rajčatový džem s chilli," přiblížil organizátor.

Právě citronová marmeláda se stala pomyslným želízkem v ohni. Vyrobila ji totiž profesionálka v oboru Romana Šafránková, která například vyhrála dvojitou zlatou medaili na Světovém marmeládovém mistrovství v Anglii pro rok 2015. „Zajímalo mne, jak u nás dopadne. Gastronomové totiž hodnotí úplně jinak než obyčejní lidé," řekla starostka Tvarožné Lhoty Martina Bílová.

Z vítězství se nakonec raduje Mirka Prokopová z Moravské Nové Vsi, kečupovou kategorii ovládl Jakub Drajsajtl ze Strážnice. Letošním mistrem v klání rychlovarných konvic se stal tým Pohoda Turovice. Konvice Davulka uvařila litr vody v čase 3:13:5. „Tato parta z Přerovska rychlovarku koupila speciálně pro náš košt. Zajímavé ale je, že u nich doma je dokonce až o minutu rychlejší. Asi tam mají lepší proud," zasmál se Říha.