Tam je jich deset. „Dalším třem poskytuje péči naše ARO,“ sdělil ve středu odpoledne mluvčí kyjovské nemocnice Filip Zdražil.

Zdravotnické zařízení má za sebou z organizačních důvodů i přesuny oddělení uvnitř budov. Celé ARO se dočasně přestěhovalo do prostor chirurgické jednotky intenzivní péče. Tam mají totiž možnost infekční pacienty vzájemně izolovat. „Zásobu ochranných pomůcek máme zhruba na osm týdnů dopředu. Protože ale nechceme zažívat nejistotu z jara, kdy dodávky ústenek a respirátorů vázly v celé zemi, nadále prosíme veřejnost, která doma disponuje zásobou ručně šitých roušek a nevyužije je, zda by nám je poskytla,“ uvedl mluvčí s tím, že tak chtějí mít zajištěnou dostatečnou kapacitu pro personál i pacienty.

Filip Sasínek má v letošní sezoně skvělou formu.
Sasínek si na Zlaté tretře zaběhl nový osobák

Hodonínský okres patří k těm koronavirem nejvíce zasaženým. Podle posledních údajů hygieniků z úterního večera evidovali na Hodonínsku 237 covid pozitivních lidí. Jen v samotném Kyjově jich registrovali v pondělí 63. Počet nakažených se tam od začátku minulého týdne téměř ztrojnásobil. Na druhé straně se 33 vyléčilo. Vyplývá to z údajů krajských hygieniků.

Onemocnění se rozšířilo také do tamní mateřské a základní školy pro sluchově postižené v Boršově, která je zavřená od pondělí. A v karanténě jsou nově také dvě třídy Základní školy J. A. Komenského.

V návaznosti na rostoucí počet nemocných ve středu ráno zasedal i bezpečnostní štáb města.