Oskoruši se chystá zasadit i Antonín Tesařík na blízké chatě. „Zatím navštěvují tuto výbornou akci, a to už po třinácté,“ podotýká Antonín, který si sobotní odpoledne ve Tvarožné Lhotě užívá s bratrem Ladislavem. Oba vychutnávají i některé z 866 vzorků na Degustaci oskorušových a ovocných pálenek. „Oskeruše je výborná, ale nejvíce mi chutná hruškovice z odrůdy Williams. Je jemná jako hedvábná košile,“ říká Ladislav.

Spokojený z výstavy odchází i Miroslav Vaculík, který spolu s manželkou Annou nabídl návštěvníkům osm vzorků pálenek, za něž obdrželi sedm diplomů. „Velice si vážíme tohoto specializovaného koštu, na který rád dávám zdravou oskorušovou kořalku. Oskoruše mě vždycky velice lákaly a nyní mám dva stromy, které krásně rodí,“ usmívá se Vaculík.

Ještě spokojenější je Vlastimil Gajdůšek z Velkého Ořechova na Zlínsku, který se svojí oskorušovicí z roku 2016 stává podruhé šampionem degustace. Je zajímavé, že plodonosný jeřáb nevlastní. „Oskoruši má ale v humně soused, s nimž jsem se domluvil, že plody budu sbírat. Příprava pálenky je ale velice pracná,“ podotýká letošní vítěz.

Součástí slavnosti je kromě zpěvu mužských sborů z Vlčnova a Prušánek i pasování Nositelů oskorušové tradice. Mezi laureáty pro rok 2018 je i poslanec Radek Holomčík ze Strážnice. „Navrhla jsem ho, protože je místopředseda zemědělské komise a aby se skrze něj v Praze dozvěděli, že tady máme také venkov a stromy. Zdá se mi totiž, že se tam tváří, že jde o úplně nepodstatnou složku našich životů,“ posteskne si starostka Tvarožné Lhoty Martina Bílová.

Holomčík má jasný plán. „Ve středu půjdu za kancléřem sněmovny, abychom tam někde oskoruši vysadili. Dali k ní cedulku, že pochází od nás, abychom ji v parlamentu propagovali,“ dodává poslanec.