Na rozdíl od předchozího jednání si koalice tentokrát zajistila dostatečný počet vlastních hlasů. Pro byli i někteří opoziční zastupitelé.

„Úvěr nám umožní zaplatit druhou etapu stavby koupaliště a zároveň zažádat o dotaci z evropských fondů,“ řekl starosta Hodonína Lubor Šimeček. Dotace může pokrýt až dvě třetiny částky potřebné pro dostavbu koupaliště. Zadlužení města touto stavbou by se tak snížilo zhruba na pětatřicet milionů korun.

„Podmínky úvěru vyplynou až z podaných nabídek. Doba jeho platnosti by měla být deset let ovšem s možností zaplatit podstatnou část po získání dotace,“ vysvětlil Šimeček.

Žádost o grant sice město už podalo, o jejím osudu však dosud není rozhodnuto. „Předpokládali jsme, že to bude do konce března, ale termín se posunul na duben,“ upřesnila místostarostka Hodonína Zuzana Domesová.

Vedení chtělo schválit úvěr už na minulém jednání zastupitelstva. Tehdy však koalici chyběly hlasy a opozice se postavila jednotně proti. Zastupitelé si stěžovali na nedostatek informací. „Kdyby nám to důkladně předem písemně vysvětlili, možná bychom s tím souhlasili. Ala materiál o koupališti měl jen jedenáct řádků,“ řekla před měsícem Martina Milerová z KSČM.

Další zastupitelé nebyli spokojeni ani tentokrát. „Rekonstrukci koupaliště plně podporujeme, je i v našem volebním programu. Výhrady však máme k vzrůstajícímu zadlužení města a k tomu, že nás a ani občany Hodonína vedení města nepřesvědčilo, a ani nemělo snahu přesvědčit o správnosti tohoto velmi drahého řešení. Vedení města prosadilo silou většiny obrovský finanční závazek a nyní chce po nás, abychom přijali spoluzodpovědnost za úvěr, který zatíží město na mnoho dalších let,“ uvedl Nezávislý Petr Bažík.

Měsíční zdržení stavbu nezastavilo. „Pracuje se tam na plné obrátky. Jsme v pravidelném kontaktu s firmami, které koupaliště budují. Považujeme to za stavbu roku, a chceme si ji pohlídat,“ uvedl Šimeček.

Potvrdil to také vedoucí odboru výstavby a údržby Milan Jagoš. „Stále platí termín dokončení 30. května. V červnu je plánované doladění technologie a zkušební provoz,“ dodal Jagoš.