Horko, nehorko, koupaliště otevřeme až začátkem června. Tak nějak se před měsícem vyjadřovali provozovatelé koupališť v hodonínském okrese. Červen je skoro tady a místo letního horka se ochladilo. Provozovatelé jsou tak sice připravení, ale otevřou, jen pokud nebude chladno.

„Otevření jsme přichystali už na pátek 29. května. Snad to počasí, co hlásí meteorologové, nepřijde. Pokud by ale bylo skutečně chladno, otevření bychom odložili na další dny,“ uvedl Pavel Švandelka, ředitel hodonínské Tezy, která koupaliště provozuje. I kdyby tedy v pátek hodonínské koupaliště zůstalo zavřené, připravené bude otevřít kdykoliv při oteplení.

Teze se podařilo také dokončit opravy obou asfaltových hřišť a vybudovat nové dětské hřiště.

Téměř současně bude připravený i Kyjov. Ten má jako první letošní koupací den naplánovanou sobotu 30. května. I Kyjovští ale nemíní otevřít brány za každou cenu, i když budou bazény plné. „Pokud nebude teplo, zůstane ještě zavřeno,“ potvrdil za kyjovského provozovatele Luboš Švarc.

Od pondělí by mělo být otevřeno také ve Strážnici.

Přestože i další města či vesnice avizovaly, že k prvnímu červnu otevřou, ne všude se to podaří. „Zrovna se nám objevily problémy s cirkulací vody, musíme termín otevření posunout až do té doby, než bude závada odstraněná,“ informoval starosta Uhřic Zdeněk Knesl. Odklad by ale podle něj neměl být dlouhý. V termínu se Uhřicím naopak podařilo dokončit instalaci solárních panelů. V naftařské vesničce by tak horší počasí nemělo být problémem jako jinde. Zařízení bude schopné zvýšit teplotu vody až o dva stupně Celsia.

Také Vracov zřejmě do prvního červnového dne nezvládne vše dokončit. Ale ani tam by zpoždění nemělo být delší než několik dnů. „Ještě chybí dokončit některé montážní práce. Dokud nebudou hotové, nemůžeme napouštět vodu,“ řekl vedoucí vracovských veřejně prospěšných služeb Richard Kolacia.

I ve Vracově na návštěvníky čekají změny. Bazény letos poprvé nebudou mít čistě betonový povrch. Na něm je položená speciální folie. Klasické chodníky kolem vody zase vystřídala zámková dlažba.

Na dalších místech plánují provozovatelé otevřít koupaliště později než začátkem června. Během měsíce by možnost koupání měla být možná v Těmicích, Ždánicích, Dubňanech či Moravském Písku.

Termíny otevření:
Dubňany 20.6.
Hodonín 29.5.
Kyjov 30.5.
Lipov červen
Moravský Písek 13.6.
Strážnice 1.6.
Uhřice začátek června
Těmice polovina června
Veselí n/Mor. konec června
Vnorovy 1.7.
Vracov začátek června
Ždánice polovina června