Sezona venkovního koupání na řadě koupališť v hodonínském okresu už odstartovala. Nepříznivé počasí ale otevření venkovních plováren oddálilo. Navíc první dny po otevření do areálu koupaliště příliš lidé nechodili, leckde dokonce v některé dny kvůli dešti provoz pozastavili.

Lepší dny očekávají provozovatelé v tomto týdnu. To je i případ Hodonína, kde se koupaliště otevřelo o několik dnů později, než bylo původně v plánu. Nakonec si zájemci mohli vyzkoušet zdejší komfort poprvé 5. června.

„Zatím ale nemá smysl se o návštěvnosti bavit, jde zatím jen o stovky lidí. V pondělí to vypadalo nejlépe, návštěvníci začínají přicházet,“ hlásil vedoucí hodonínského koupaliště Libor Bartoš.

Mezi novinkami nové sezony je nejen obnovené hřiště pro minigolf, ale také obměněný sortiment ve stáncích. Zcela poprvé se tady otevřel stánek s belgickými hranolkami. Klasické celodenní vstupné Hodonínští zvedli pro dospělé z loňských 120 na letošního 140 korun. I tak v pondělí kolem čtvrté hodiny odpoledne vstupní branou prošla už téměř stovka hostů. Ti si v bazénech dopřávali dostatek prostoru.

„Letos jsem v Hodoníně na koupališti poprvé, přes zimu a jaro využívám hlavně zdejší krytý bazén. Nyní si tady chci taky užít sluníčka. Jsem spokojená, hlavně ve velkém bazénu se výborně plave. Pro plavce je tady více prostoru než třeba v Kyjově,“ svěřila se Deníku například Hana Navrátilová.

close Návštěva letního koupaliště v Hodoníně v pondělí odpoledne 17. června 2024. info Zdroj: Deník/Petr Turek zoom_in Návštěva letního koupaliště v Hodoníně v pondělí odpoledne 17. června 2024.

Příchozí si tady mohou vybrat s pestrých nabídek jídel i nealkoholického pití. Pivaři měli k dispozici půllitr Plzně za 60 korun, jedenáctku Rychtáře za 49 nebo desítku Radegast za 45 korun.

V Kyjově se tamní areál Aquavparku oproti loňskému létu výrazně proměnil. Návštěvníci mají především rozšířenou nabídku o celý vnitřní komplex, který se otevřel v závěru loňského září. Letní koupaliště tak zároveň rozšířilo svou maximální kapacitou na 670 návštěvníků a láká mimo jiné na vyhřívané bazény s teplotou vody na 28 stupňů Celsia.

I tady provozovatelé cenu základního celodenního lístku meziročně zvyšovali, a to z 120 na 130 korun. Mimo jiné v místní části Bohuslavice zahájil provoz také koupací biotop.

Na letním koupališti ve Veselí nad Moravou zůstaly hlavní ceny vstupného stejné jako loni. Celodenní lístek vyjde v červenci a srpnu dospělého na 120 korun, nyní v červnu zaplatí příchozí o dvacet korun méně.

„Nově mohou návštěvníci využít při platbě kartu občana Moje Veselí,“ upozornil na novinku Michal Majtán, vedoucí úseku Služeb města Veselí, který má pod sebou i koupaliště. Tady došlo k propojení s areálem Komár, díky čemuž mají mít hosté další místo pro občerstvení.

Zajímavostí pro příchozí na koupaliště je i zvýhodněné vstupné, pokud prokáží to, že byli týž den také na blízkém lanovém centru. Stejnou slevu získají také držitelé Rodinných pasů a Senior pasů.

Otevřeno mají už také v Dubňanech, kde zůstávají na stejných cenách jako loni. Dospělí zaplatí za celodenní lístek 70 korun. To ve Strážnici, kde tradičně otevírají jako první, celodenní vstup navýšili na 140 korun. Také ve Vracově na koupališti začala nová sezonu a to s loňskými cenami za vstup.

„Novinkami pro letošní rok jsou vzduchová trampolína a každou středu relaxační cvičení,“ sdělila vedoucí Veřejně prospěšné služby Vracov Květoslava Hubáčková.

Hodonín

  • základní vstupné, celodenní: dospělý 140 korun, snížený vstup 110 korun
  • novinky: minigolf, nové občerstvení

Kyjov Aquavparku (letní koupaliště)

  • základní vstupné: dospělý 130 korun, snížený vstup 100 korun
  • novinky: výhřev na 28 °C, otevřený i vnitřní areál

Veselí nad Moravou

  • základní vstupné, celodenní červen: dospělý 100 korun, dítě 70 korun
  • červenec, srpen: dospělý 120 korun, 80 korun

Dubňany

  • základní vstupné, celodenní: dospělý 70 korun, ZTP, studenti a děti do 15 let 50 korun, do 4 let zdarma

Strážnice

  • základní vstupné, celodenní: dospělý 140 korun, děti do 150 cm 100 korun, do 3 let zdarma

Vracov

  • základní vstupné, celodenní: dospělý 80 korun, děti do 15 let, ZTP 40 korun, do 3 let a děti ZTP zdarma

VIDĚLI JSTE? Prodloužení cyklostezky u Pánova je na dosah. Víme, kdy se má začít stavět

Cyklostezka mezi Ratíškovicemi a Hodonínem čeká na své pokračování na Pánově. | Video: Deník/Petr Turek